Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen lett ez a...

Szerintetek milyen lett ez a vers?

Figyelt kérdés

Halovány Hold ragyog beteg hazánk felett,

Egy hamis messiás hozta végünk, így lett,

Ám jaj most annak, ki csak lapít gyáván,

Mert mindig van alább, s te sem vagy árván!


Egy nem győz, de sok még jó orvos lehet,

Ellentét nincs, e nép nagyot együtt tehet,

Ha van is erő, nem győzhet eszménk felett,

Nem hagyjuk, hogy szárnyunk letörje a kelet!


A szabad szó elszáll, a hazug megmarad,

Az igaz tett elvész, a mocskos ránk marad,

Nézd meg jól, hol élsz te, ott, hol éhes rab vagy,

Mert munkád mit sem ér, ha az benned kínt hagy,


Tekints már elébed, nézz körbe és ítélj,

Ér ennyi szenvedést, hogy holnap is itt élj?

Így nem, nem! Eljön majd hazánk szép jövője,

Csak tedd, mit most lelked diktál, nincs jövőre!


Az idő már eljött, lépsz vagy eltaposnak,

A nap most itt van, mersz vagy betaposnak,

Én rám ne dobjátok gyávák földjét soha,

Rajtam ne burjánzon szolga-könnyes moha!


Kiálts, vagy sírboltba vész Petőfink szava,

Mert nem ily szégyenért halt őseink hada!

Legyünk hát igazi magyarok, a nagy nép,

Mely oly sok kínban vért sír, de bármin túllép!



2017. máj. 21. 16:26
 1/6 anonim válasza:
0%
Borzalmas.
2017. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maga a vers felépítése nem rossz, jók a rímek, de a mondanivalója nagyon elcsépelt, nem túl eredeti. Ezt nem rosszból mondom, én egyáltalán nem értek a versekhez, csupán elmondtam a véleményem, ahogy kérted.
2017. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A mondanivalója valóban elcsépelt, de pont ez volt a szándékom, mert hiába elcsépelt a mondanivaló, mégsem gondolunk bele igazán. Ez nem egy művészvers, hanem egy hétköznapi, érthető, úgymond mozgósító vers. Nem az volt a szándékom, hogy telerakjam metaforákkal és költői képekkel, amit aztán percekig emésztgetni kell, hanem hogy lendületesen végig lehessen olvasni és érteni
2017. máj. 22. 13:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Elcsépelt. Nem csak a mondanivaló (ami egyébként ugyanúgy klisés marad, mindegy, hogy szerintedennyire gondolunk bele és mennyire nem), hanem úgy a szöveg is. Annyira túl van dramatizálva, hogy elveszti a szövegi értékét. A szavak logikusan követik egymást, mondhatni, és még rímel is, de az egész vers egy "költőakaroklenni" sorkupac. Nem igazán van kapcsolat, csak felsorolsz dolgokat.
2017. máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy vers alapja az érzelem és érzések kifejezése, enélkül egyszerűen nincsen vers. Ha leírom verben tárgyilagosan egy napomat az vers? Ha nem vagy tisztában az irodalommal, akkor kérlek ne válaszolgass ilyen kérdésekre, pont mint az első. Igen, túl van dramatizálva, de az ilyen típusú verseknél ez a lényeg... sőt szinte minden versnél. Ennek valóban csak egy kiélezett mondanivalója van... már százan leírták de sajnos még ma is aktuális. De zárójelesen a szerkezete sem egy összecsapott szabadvers, és egymásra hányt sorok összessége... de ez az én véleményem.
2017. máj. 23. 14:55
 6/6 anonim ***** válasza:
A 4-esnek van igaza, ha jó költő akarsz lenni, akkor vigyél több eredetiséget a verseidbe. De a rímek és a költői képek pl. a "szolgakönnyes moha" kifejezetten tetszettek.
2017. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!