Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SOS! HP közvéleménykutatás!...

SOS! HP közvéleménykutatás! Melyik szereplőd szereted a legjobban? HARRY v. DRACO v. RON?

Figyelt kérdés

Melyik szereplőt kedveled a legjobb. Indokold légyszi, és írd le a sorrendet.

(pl. Nekem: 1. Draco, mert imádom, sokat fejlődik a karakter, tetszik ez badass stílusa...stb 2. Harry, őt is bírom, csak néha túl önfeláldozó, amit picit zavart a könyvekben. 4. Ron, nekem nagyon unszimpatikus és fölösleges karakter.)

Nektek hogy van a sorrend? És mindenképp írjátok le, hogy miért olyan, amilyen.



2017. máj. 26. 23:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
A felsoroltak közül Harryt bírom, Ront kicsit kevésbé, de nagy kedvenceim valamiért az ikrek voltak. Dracót sose csíptem, az a tipikus nagyképű, de belül gyáva srác, aki nyalizással és taposással, szemétkedéssel jut előre az életben, meg persze a szülei befolyásával. Ezen az alapvető jellemvonásán nem változtat az sem, hogy a történet végére tényleg fejlődik valamelyest, vagy legalábbis más oldalról is látjuk. Egyébként Rowling is azt nyilatkozta, hogy "aggasztóan sok fiatal lány rajong Draco Malfoyért", ami nyugtalanítja őt, mint szerzőt, mert attól tart, hogy ezek a lányok csúnya leckét kapnak az élettől, ha a valóságban is egy ilyen alak mellett kötnek ki. Szóval csak óvatosan a fiúkkal. :) (Persze ezt csak humorból tettem hozzá, de ahogy mondani szokták, minden viccnek a fele komoly. :) Itt a link Rowling véleményével: [link]
2017. máj. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

1. Ron

2. Draco

3. Harry

2017. máj. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek az első válaszolóval.
2017. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

1. Ron mert egy jó karakter volt,vicces és jó barát

2.Harry. Mégiscsak főszereplő.

3.Draco. Mindig is utáltam a gyereket.("badass stílusa" ezen jót nevettem )

2017. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Hát ezek közül akkor már Harry. Harry egy viszonylag jó karakter. Utána Ron, kizárásos alapon. Nem különösebben szeretem őt. De hát ezek közül kell választani, és Draco egy kis tetű...

Draco mint badass??? Karakterfejlődés???

[link]

2017. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

1. Harry. Főleg az első könyvekben bírtam nagyon, később kicsit beképzelt lett. (pl.gondoljunk arra, hogy viselkedett, amikor megtudta, hogy Ron prefektus lett.)

2. Ron-nem tartozik a kedvenc szereplőim közé, gyakran idegesító a viselkedése, de Draco-nál még mindig jobb szerintem.

3. Draco-az tény, hogy pozitív irányba fejlődött a történet során, de nagyon beképzelt, undok, alattomos stb.

2017. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Harry-t kedvelem a legjobban, mivel ő a főszereplő, ezért őt ismertem meg a legjobban. Tetszik, hogy nem lett tökéletesre megírt karakter, így könnyebb azonosulnom vele, hibáival együtt is jó példaképnek tartom.

Ron aranyos, a dilijei jól egyensúlyozzák Harry búskomorságát.

Draco-nál igenis van karakterfejlődés, bár nekem semleges szereplő.

2017. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Jöhetnek még nyugodtan!

Btw, sztem Draco igenis fejlődött. Nem tudom, hogy olvastátok-e a 8. részt, de, ha ezt és a legelsőt összehasonlítjuk, akkor azért sztem észrevehető a karakterfejlődés.

Nekem ezek a badass karakterek sok filmben'bejönnek.' Pl Dracon kívül én imádtam a sokak által utált Bellatrixet, Narcissat is.

2017. máj. 28. 11:22
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki Harryt nem kedveli akkor nem is értem miért olvasta el, mivel ő a főszereplő

Nekem Harry, Ron, Draco

2017. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Nekem Ron az utolsó mind szimpátia, mind kidolgozottság alapján. Szegényre csak az unalmas legjobb barát skatulya jutott, ráadásul a testvérei közül sem tud kitűnni. Nincs semmi, ami kifejezetten különlegessé tenné, néha kifejezetten idegesít is.

Dracót és Harryt már nehezebb rangsorolnom. Szimpátia alapján nyilván azt várnátok, hogy Harryt rakom előbbre, de sajnos nem tudom. Igen, Draco egy nagyképű kis tetű, de Harryben viszont idegesít, hogy ő mindenben kivétlt élvez. Csakhogy a legszembetűnőbb dolgot említsem, elsős korában bekerülhet a kviddics csapatba. Vagy az első éves évzárón kapott plusz pontok. Ezek után még csodálkozunk, hogy Draco utálja? Persze nem állítom, hogy Dracónak mindenben igaza lenne, de nem ugorhatunk át a tény felett, hogy tetteinek és megnyilvánulásainak nagyobb része a neveltetésében keresendő. Ez számomra enyhíti annyira bűneit, hogy ne legyen unszimpatikusabb Harrynél.

Kidolgozottság alapján lehetetlen őket összehasonlítani, hiszen Harry a főszereplő, Draco pedig csak egy mellékszereplő. Még csak nem is főgonosz. Ennek ellenére az ő karakterét érdekesebbnek találom, nagyon érdekes például a motivációit keresnki. Harryhez hasonló "megmentem a világot még mielőtt legálisan vehetnék alkoholt" tipusú főszereplőt minden második ifjúsági könyvben találunk, Draco viszont sokkal kevesebb akad.

Remélem kielégítő választ adtam. :)

2017. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!