Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehet, hogy mások mondják...

Hogy lehet, hogy mások mondják, hogy egy ültő helyükbe kiolvasnak vastag, hosszú könyveket?

Figyelt kérdés

Nekem meg elég sokszor pihennem kell közbe , sőőt sokszor előfordul, hogy nem olvasok ki egy könyvet 1 nap alatt.


Mások ezzel nagyzolnak is, vagy esélyes, hogy 4-5 órán keresztül egy könyv felett ül, és semmi, egészen addig amíg a végére nem ér?


2017. jún. 1. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Én nem nagyzolok, simán megvan 500 oldalas könyv akár fél nap alatt, ha érdekes a történet. Alapból gyorsan olvasok, és ha csakúgy vagyok is, mindig, minden feliratot elolvasok, és talán ettől megszoktam, hogy gyorsan raktározom az információt :D Ebben semmi furcsaság nincs, vagy kérkedés, ha érdekes a történet, megőrülök ha nem tudom meg mi van a következő fejezetben.
2017. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van időm és érdekel a könyv, akkor akár több óráig, vagy egész nap olvasok.
2017. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én meg fél óráig birom, még a legérdekesebb dolgokat is... Mások vagyunk és kész.
2017. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd emiatt rosszul magad, mások vagyunk, máshogy tudunk koncentrálni, valaki könnyebben elfárad, valaki nehezebben. Én sem vagyok az a típus, aki be tud falni egy könyvet. Nem hiszem, hogy aki lassabban halad az kevésbé szeretne olvasni, szóval semmi gond ezzel. :)
2017. jún. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem nem az a lényeg, ki milyen gyorsan végez egy történettel, hanem, hogy egyáltalán olvasol. A mai világban már ez is nagy szó, ha szakítasz rá időt :)
2017. jún. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom alapján az sem teljesen mindegy, hogy melyik könyvről van szó.

Nálam is volt, hogy bő 500 oldalas könyvet nagyjából egy ültő helyemben olvastam ki, máskor meg 200-250 oldalast több napig emésztettem. Az egyik pl. Jodi Picoult vagy Stephen King volt, a másik pl. Mary Shelley, vagy Szabó Magda.

És nem minősíteni akartam ezzel a könyveket - mert mindegyiket élveztem-, egyszerűen csak a stílusbeli különbséget szerettem volna kiemelni.

2017. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szeretek könyvet olvasni, de még a legérdekesebb könyvet is max 1 óráig bírom, és ez idő alatt olyan 50-60 oldalt olvasok el.
2017. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ.


Gyerekkorom óta imádok olvasni, akkor persze gyerekkönyveket, most 20 évesen már Stephen King (Az ' című könyve, 2 részből álló, 1 hónap volt (abból egyátalán nem tudtam gyorsan haladni) Egy másfajta könyv, ami könnyebben olvasható esélyes 1 nap alatt pihenőkkel , de már 300-400 oldalas könyv 2-3 nap általában.

De köszönöm a nyugtatást, akkor olvasok a saját tempómba ahogy jól esik, az is lehet évek múlva majd, több erősebb könyv után, jól fog menni :).

2017. jún. 2. 17:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Az tényleg a legtisztább ha olvasol ahogy jónak érzed. Van amikor annyira belemerülök simán 8-10 órát olvasgatok, közben fogy némi üdítő meg rágcsálnivaló, aztán elment a nap, van, hogy csak fél órát olvasok egy nap, ahogy épp kijön.
2017. jún. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ilyen velem is van, valamelyik nap suli után 105 oldalt olvastam, máskor nincs meg egy nap alatt ennyi..:)

Attól függ nálam is, mennyire iszom a szavakat.

2017. jún. 3. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!