Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek így van jövője...

Szerintetek így van jövője egy könyvsorozatnak?

Figyelt kérdés

100-120 oldalas kötetek. Egy fantasy világban élő zsoldos mindennapjait mutatja be. A nehéz időket, a megszállt területeket történő dözsölést, rablást, a harcokat, a nyomorúságot, az éhezést. Lényegében egy több éves háborút mutat be napról napra, hónapról hónapra egyetlen harcos szemszögéből akik végigéli az egészet. Nem unalmas, mindig mozgalmas. Nem olyan mint a gyűrűk ura, egyszerűen csak ÉL a főszereplő ebben a világban, és ezt írom meg.

Ennek van így értelme? Elolvasnátok egy ilyen könyvsorozatot?



2017. jún. 2. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
120 oldalas kötetek? Egy átlag könyv 250-nél kezdődik.
2017. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. 100 oldal alatt nem haladunk annyit, hogy legyen értelme megvenni. Mikor kiadnak egy könyvet, bizonyos ár alá nem mennek, mert csak annak, hogy egy gyár nekiáll legyártani is vannak költségei, nem csak az anyagok mennyiséégének. Egyszerűen nem lenne annyival olcsóbb, mint amennyivel kevesebbet kap az olvasó.


Ez egy nagy írónál működik. Neil Gaiman kis vékonyka könyvéért fizetnének az emberek, mert ő Neil Gaiman. Most csak mondtam egy nagy nevet, ugyan ez van Martinnal, Abercrombie-val, annó Pratchettel, stb.

De rögtön így nekiállni, mikor senki nem ismer? Neeem.


Másrészt ennyi alapján nem tűnik érdekesnek. Hogy valaki csak él. Hát... nekem ez elég sovány, főleg ha 100 oldalanként szakad meg a történet, főleg egy fantasy világnál, ahol csak a felépítése és elindítása is bőven munka lenne. Egyszerűen nem lenne folyása és vontatott lenne, ha csak ennyi lenne egy kötet.

2017. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Fogjál 3 ilyen történetet és rakd össze egy könyvbe. Vagy rövidítsd le, darabold szét, és csinálj belőle novelláskötetet. 100 oldalban nem adnak ki fantasyt.


Egyébként a koncepció szerintem jó. Ha jól meg tudod írni. Minden azon múlik. Igazság szerint akármilyen rossz koncepcióból lehet írni egy legalább 8/10 könyvet, ha jól tudsz írni. És akármilyen kiemelkedő koncepcióból lehet borzalmasat csinálni, ha nem. Az emberek túlértékelik az ötleteket.

2017. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, hozzátenném: E-könyvként jelenne meg.

300 oldalt csak kiadna pár ember 100-120 oldalért nem? Nem több ezerről beszélünk összegben!

2017. jún. 2. 18:55
 5/11 A kérdező kommentje:
Na szóval 300 forintért terveztem E-könyvként.
2017. jún. 2. 18:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Mennyi időnként? Mert ha olcsó is, a folyamatos megszakítások nem jók. Egyszerűen nem kellemes olvasni, nem előnyös.
2017. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha már sorozat, mi értelme van fedarabolni 100-120 oldalas részekre, mikor össze is rakhatnád 300 oldalasokba? Sokkal logikusabb, és az olvasók inkább adnak ki többet egy minõségi kötetért, amit megéri megvenni, mint aprópénzt fizessenek egy olyanért, ami önmagában nem nyújt elég élményt.

De a kérdés nem csak ez, hanem tudnál-e adni bármit, ami a zsáner klasszikusain túlmutat? Ha a GyU-hoz hasonlítod, már gyanús...

2017. jún. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100 oldal akkor is édeskevés. Ugyan nem (csak) hosszúságban mérik, hogy mi számít könyvnek, de most nézd: ha minden oldalon van a könyvedben mondjuk 250 szó, akkor egy kötet 25 ezer szó lenne. Pedig egy rövidebb könyv is megvan 45 ezer. Egy fantasy könyvben, egy teljesen más világban játszódó könyvben sok a leírás, hogy jól fel legyen építve a világ, ráadásul rengeteg a magyarázat, hogy mi miért van, mi hogy működik. Arról nem is beszélve, hogy nem elég, hogy most akkor létezik az adott világ, cselekmény is kell, méghozzá jó cselekmény, és nem árt, ha a karakterek is ki vannak dolgozva, és nem csak kartonfigurák 1-2 jó meg rossz tulajdonsággal. Ezt mind bele akarod sűríteni százhúsz oldalba?
2017. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Apránként adagolom. Tudom is én. Az első kötet, pl arról szól hogy éppen egy vesztes csatából vonulnak vissza. Nincs étel, járvány tombol a seregben, sorban támadják őket emberek, orkok meg mindenféle lényeg, egyre csak fogynak, stb. Ez pl krízishelyzet. A következő rész pedig úgy kezdődik ahogy az előző befejeződött: Kifosztanak egy falut. Ez nem jó így? Könnyű olvasmányokat akarok belőle, ami szerethető.
2017. jún. 3. 13:55
 10/11 A kérdező kommentje:
Kicsit szétszórt vagyok, bocsánat. Tehát olyan, mintha különálló, száz oldalas fejezetek lennének. Úgy akarom mint egy TV sorozatot. Egyetlen hét alatt megírtam a 110 oldalt. Szépen halad, nincs vele semmi gond olyan téren hogy nem fog haladni. Havonta lehet hogy 2-3 is megjelenhet, már ha lesz rá kereset. Van már kiadva E-könyvem, de az más, azt nem akarom emlegetni.
2017. jún. 3. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!