Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A négy oldalas fejezetek...

A négy oldalas fejezetek elmennek?

Figyelt kérdés
Sok könyvet olvasok, amikben általában többoldalas fejezetek vannak. A saját könyvem írásakor azonban csak 4-5, maximum 6 (A/4) oldalas fejezeteket tudok csinálni... Ez azért még elmegy?

2017. jún. 4. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármi elmegy, amennyiben logikája van a felosztásnak. Ne csak azért kezdj következő fejezetet, mert mondjuk helyszínváltás van, azokat egyszerű duplasor kihagyással is meg lehet oldani, vagy egy plusz mondat beszúrásával, amiben az olvasó tudatára juttatod, hogy ez már új helyszín/stb.


Amúgy meg írótól változóak szoktak lenni a fejezetek, az ilyesmire nincs szabály. Az egyik könyvnek, amit tavaly olvastam, átlagban 2 oldalas fejezetei voltak, néhány még egy teljes oldalra sem volt elég. (Sally Gardner: A Hold legsötétebb oldala)

2017. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen! Megnyugtató :)

Leginkább azért váltok fejezetet, mert időben ugrok (egyik napról a másikra, például), vagy új gondolatra / szimbólumra térek át (szimbólum alatt például azt értem, hogy egy fontos esemény mellé betűzök egy szimbólumot - jelen esetbe cseresznyefavirág szirmokat - , ami többször jön elő az adott fejezetben, és majd később is, ha valaki visszaemlékezik).


Ezek szerint akkor nem csinálom rosszul, ugye? :)

Köszönöm a válaszod, zöld kéz ment. :)

2017. jún. 4. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, így a leírásod alapján elég furcsának tűnik. Az új gondolatra való ugrás lényegében az új bekezdés definíciója. Ezért felesleges új fejezetet kezdeni.
2017. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Erre voltam kíváncsi. Egyelőre írom tovább így, mert kényelmesnek találom, aztán idővel lehet, hogy átírom.


Bár lehet tulajdonképpen az a baj, hogy rosszul fogalmaztam... Sőt, biztos, hogy rosszul fogalmaztam, de attól még lehet, hogy tényleg furcsa. Önmagában a szimbólumváltás nem egyenlő az új fejezettel. Amit említettem a cseresznyefavirág szirmok példája, nem csak úgy működik, hogy képet váltok. Egyszerre haladok az időben és térben. Az előző fejezet végén a szereplőm az utcán van, minden teljesen normális, a következő fejezetben már az iskolában, ahol elkezdődnek a "furcsaságok", és amikor az élet kezd átalakulni a normálisból (ennek az első megmutatkozásakor kapnak szerepet a szirmok).


Így már értelmesebb, vagy még mindig furcsa?

Köszönöm a választ!

2017. jún. 4. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, ha így kényelmes írni, akkor írd így. Később is lehet ezen változtatni, ha megmutatod másoknak, és egységesen azt a visszajelzést kapod, hogy túl rövidek a fejezetek. Amíg írod a művet, a te "kényelmed" a leglényegesebb szempont, utána bármikor szerkesztheted még a szöveget.

A rövid fejezetek nem jelentenek problémát, a szövegtől függ, ahogy az első is mondta.

2017. jún. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, #5 :)

Így fogok tenni. Zöld kéz neked is ment.

2017. jún. 5. 01:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!