Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Alkonyat! Megnéztem a filmet,...

Alkonyat! Megnéztem a filmet, tudom kb. mi fog történni a folytatásban. Érdemes így elolvasnom a könyvet? Van olyan, aki hamarabb látta, mint olvasta? Milyen így?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 13:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én nem olvastam (nincs rá pénzem, mondjuk neten fent van, de nem teszem tönkre a szemem), de azt mondják, hogy sokkal jobb könyvben, mint filmben. Akkor gondolhatod... :)
2010. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Én először filmen láttam és könyvben jobban tetszett.El is olvastam a New Moon és az Eclipset is, a Breakin Dawn félben maradt még az ősszel, de feltétlenül újraolvasom mind a 4et a nyáron.Nem szeretek annyira olvasni csak ha valami érdekel és ezek nagyon jók.

L18

2010. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
A könyv végtelenszer jobb mint a film ... a filmmel már annyira megszívtuk h nem igaz :S
2010. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a filmet láttam először,és ennek hatására olvastam el a könyvet.A könyv sokkal jobb.
2010. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első filmet hamarabb láttam, de aztán elolvastam az összes könyvet. A 2. film nekem nagy csalódás volt, a könyvhöz képest sehol sincs, sem a hangulata, sem történet nem jön le rendesen. Sokan mondják, hogy a 2. film azoknak készült, akik már olvasták a könyvet, van benne valami. Szerintem mindenképpen olvasd el, ha a film tetszett, a könyvet imádni fogod :)
2010. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké :-)) Köszi a véleményeket!!
2010. máj. 19. 10:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam az alkonyatot (és annyira nem is érdekel, de lehet, hogy bepróbálom, bár amit tudok róla az inkább taszít, de ha már kritizálni akarom, legalább legyen alapom...), de ettől függetlenül szerintem ah tetszett a film, olvasd el a könyvet. Film szinte mindig szűkebb kereteket szab, mint a könyv. Elsősorban időben, de technikában, narrációban is. A könyvnek nincsenek ilyen korlátai, bemutathat olyan dolgokat is (érzelmek magyarázata, háttérgondolatok), amik a szem számára láthatatlanok, így a filmre nehezen átültethetők - ha egyáltalán. Épp ezért van az, hogy ha egy könyvből film készül, az valahogy mindig "gyengébb", mint az eredeti írás. Nagyon, nagyon kevés a kivétel.


f/20

2010. máj. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én előbb láttam a Twilight-ot, mint olvastam, de rögtön beleszerettem ezért megvettem a könyvet! Azóta könyvbzi vagyok és folyton olvasok! Nekem iszonyatosan tetszett! Amúgy sok részt kihagytak a filmből, mert ha mindent bele tesznek, akkor vagy 6 órás film lett volna! És sajnos nagyon jó részeket hagytak ki.. Szerintem jobban teszed ha elolvasod, úgy egész a Twilight hatás!

június 30.-án megjelenik a Breaking Down könyvben és az Eclipse premier! :)

2010. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem, hogy csak az első film adta át valamennyire a sztori lényegét!

Nem értem, hogy miért nem nő rendezi a romantikus részeket és férfi a harcos részeket?! A New Moon avval lett elszúrva, hogy férfi rendezte! Talán az Eclipse-nek jól fog jönni, hogy férfi rendezi, hisz a harcokról szól leginkább, de ott van benne a romantika is, amit egyáltalán nem képesek megragadni! Christian Weitz nagyon rossz választás volt (asszem így hívják)

2010. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a film tetszett a könyvet imádni fogod :). Én előszőr a filmet láttam és elolvastam a könyvet. Mondjak valamit? A film csalódás volt ÍGY IS! NYáron első dolgom az lesz, hogy újra olvassam :). Amúgy a new moon-t könyvben szinte végig bőgtem...Filmen szinte nem is sírtam. Ennyit erről.
2010. máj. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!