Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Tűz és Jég dala könyvsorozat...

Bútylubátya kérdése:

A Tűz és Jég dala könyvsorozatban mi lesz Stannis Baratheon sorsa? Tényleg megölik a Boltonok a deresi csatában, mint ahogy Ramsey Jonnak írt levelében olvashatjuk?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy én most a könyvről beszélek, nem a sorozatról, ahol Stannist tényleg biztosan legyőzték. Az pedig már mindenki számára világos, hogy a könyv és a sorozat eléggé elváltak egymástól.


Jon a Sárkányok Tánca végén kap Ramseytől egy levelet.

Ebben az őrült fattyú azt állítja, hétnapos csatában legyőzte Stannist, megszerezte mágikus kardját. Mance Raydert is elfogta, ketrecbe zárta, lándzsaasszonyait megölte és bőrüket lenyúzta.

Theont ("Bűzöst"), Jeyne Poolet (Aryának hiszi), illetve Stannis családját és Melisandrét, emellett a vad hercegnőt és kisbabát követeli Jontól, cserébe békén hagyja.


Elsőre azt hittem, tényleg ez történt, hiszen Ramsey tud Stannis kardjáról, arról, hogy Mance Rayder életben van, és a lándzsaasszonyokról is; honnan tudna ezekről, ha a csata nem zajlott volna le?


Viszont egy dolog azért szöget ütött a fejembe: Theon és Jeyne Poole menekülése eszerint sikeres volt, és (amint azt az "új" Theon fejezet is bizonyítja) Stannishoz kerültek.

Stannis pedig nem engedné el Theont csak úgy, az már egyszer biztos - inkább fogolyként kezeli.

Viszont ha Stannis elbukta a csatát, és vele volt fogolyként Theon is, és valószínűleg Jeyne Poole is, akkor Ramsey-nek meg kellett volna őket találnia!


Emiatt én legvalószínűbbnek azt tartom, hogy Ramsey csupán Mance Raydert fogta el (vagy esetleg Mance Rayder szövetséget kötött Ramsey-vel, hogy visszaszerezze hatalmát), és kivallatta: tőle is tudhat Stannis kardjáról, illetve a lándzsaasszonyokról.


Ti mit gondoltok? Milyen "bizonyítékokkal" (pl. utalások) támasztjátok feltevéseteket alá?



2017. jún. 11. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Azért tud mindenkiről mert a szöktetésnél lebuktak a lándzsaasszonyok. Ha jól rémlik egy hátulmaradt feltartani a katonákat hogy szökhessenek Theonék, egy másikat meg kétszer átlőtték számszeríjjal. Egyszer hasba, aztán mellbe. És lezuhant a hóba. Aztán ugrottak. A többit pedig Abellel=Manceel Ramsayhez vitték ő pedig ''kifaggatta'' őket. Innen tud mindenről és mindenkiről Ramsay, mert a nyúzástól megeredt a nyelvük. Esetleg pár katonát még ''kikérdezett'' a csata után Stanniséktől. Szerintem Stannis biztosan veszít és Ramsay az igazat mondta a levélben. Stannisék kevesebben vannak, alig van lovuk már, éheznek, hóba vannak fagyva. Oké, hogy a Manderlyk árulásra készülnek, de vannak 300-an kb. Nem mellesleg a Karstarkok pedig Stannist árulták el volna, de ha megkezdődik a csata ki tudja mi hogy alakul...simán elszabadulhatnak és gyilkolászhatják Stannis táborát. Stannisnek halnia kell, mivel ő a sztori ''kamuhőse'' és a kamuhősnek vesznie kell, mielőtt eljön az igazi hős. Mit ad Isten Jon pont felélesztésre vár a Falnál...
2017. jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem: Mivel Stannis tud az érkező Karstarkok árulásáról, ezért valahogyan elintézi őket. A saját embereit beöltözteti a Karstark egyenruhákba, a halott Karstarkokra pedig ráadja a Baratheon egyenruhákat, így amikor Ramseyék csapata kiér, megtalálják őket "fagyottan" , az egyiken Stannis ruhájával, így azt hiszik meghaltak és a Karstarkos cselszövés bejött.

(Esetleg az északiaknál marad addig Theon és Asha)

A Karstark egyenruhákban pedig Stannis harc nélkül bejut Deres falain belülre.

Theon az északiaknak megmutatja, hogy kívülről hol érdemes elkezdeni ostromolni Derest és amikor elkezdődik, akkor a "Karstarkok" felfedik magukat és belülről támadják a Boltonokat.

2017. jún. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, de Theon szökése alig néhány nappal a csata kezdete előtt történt és Stannis megláncolta Theont ha jól emlékszem. Tehát ha Stannis vesztett akkor Theont (és Jeyne Poolet) is el kellett volna fogniuk Ramsey-éknek, vagyis Ramseynek nem kéne miattuk írni Havas Jonnak.


Meg azért annyira nem vagyok biztos benne h megnyerték a csatát, hiszen a Boltonok "szövetségesei" se túl megbízhatóak, és nem csak a Manderlykre gondolok most.


Egyébként az is nagyon furcsa hogy a Sárkányok Tánca eleje óta egy árva szót nem ejtenek Davosról, pedig gondolom vele is történik valami...

2017. jún. 12. 12:40
 4/7 A kérdező kommentje:

2. kommentelő megvallom őszintén a te teóriád igen ötletes, nem gondoltam ilyenre. És ez valóban sok mindent megmagyaráz...


Viszont azért én Roose Boltonból nagyobb elővigyázatosságot néznék ki, mint hogy egy ilyen trükköt bevesz. Egyébként is a Karstarkok csata közben készültek elárulni Stannist, nem lennének elegen hogy mindenkit lemészároljanak. + Ramseynek csata alatt volt ideje kivallatni "Abelt" és a maradék lándzsaasszonyokat?

2017. jún. 12. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak ilyesmire nem lesz már idejük, mivel a Theon fejezet végén megérkezik az ellenség.
2017. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A csata közben valaki(Asha) kiszabadítja Theont valahogy. Ha ilyen átöltözős dolog hihetőnek hangzik, akkor ez is.
2017. jún. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Beszéltek angolul és/vagy olvastok ezzel kapcsolatos blogokat, oldalakat? Könyvtárnyi anyag lett már arról írva, hogy Stannis nyer majd a Boltonok ellen:


[link]


[link]


[link]


Kiküldtek ellene első körben 2000 Frey-t és 300 Manderly-t két különböző irányból. Emlékeztek hogy Stannis két befagyott tó között táborozott le? Az egyik tóra rácsalja majd a Frey-eket és beszakítja a jeget a Frey sereg alatt. A Manderly-k átállnak hozzá. Aztán valamilyen trükkel (amit már fentebb is írtak, talán ruhacserével) beveszi Winterfell-t.

2017. jún. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!