Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik csak magyarul vagy csak...

Akik csak magyarul vagy csak angolul olvassák/ismerik a Tűz és jég dalát (vagy nézik a Trónok harcát) azok ismerik a kifejezéseket mindkét nyelven?

Figyelt kérdés

Pl:


Winterfell = Deres

Riverrun = Zúgó

Jon Snow = Havas Jon

King's Landing = Királyvár

Dreadfort = Rémvár

Stb-stb


Szóval tegyük fel te a könyveket vagy a sorozatot csak adott nyelven fogyasztottad, de attól még ha te magyarul nézted érted amikor a beszélgetőpartnered Winterfell-t mondja, akkor érted miről van szó?

Vagy ha csak angolul olvastad, akkor tudod melyik várra gondol a másik Zúgó vagy a Rémvár alatt?


Én néha kicsit félek hogy a beszélgetésekben sokan nem tudják mindkettőket és így nem értik mit mond a másik.


2017. jún. 22. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

"Én néha kicsit félek hogy a beszélgetésekben sokan nem tudják mindkettőket és így nem értik mit mond a másik."


Egy újabb mesterségesen generált és teljesen felsleges szorongás...


Makd megbeszélik egymás közt, he nem értik (és érdekli őket egyáltalán, nem pedig nagyívből kakálnak a másikra).

2017. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sokan nem mernek szólni, hogy nem értik, csak bólogatnak és közben vagy magukat vagy a másik embert hülyének érzik.
2017. jún. 22. 17:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, én már annak örülök, ha magyarul értik, annak ellenére, hogy magyarul nézik... Sajnos olyan felszínes némelyik néző, hogy Deresen és Királyváron kívül egyik helyszín nevét se tudja.. De nem ez volt a lényeg. Én például szerintem nem tudnék egyből rájönni, ha csak az egyik nyelven ismerem. De az lenne a normális, hogy akkor vissza kérdezel, hogy "Bocsi, az melyik is, én csak magyarul láttam.." vagy ilyesmi
2017. jún. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!