Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok jó krimi fordulatokat...

Tudnátok jó krimi fordulatokat mondani?

Figyelt kérdés
Ilyenre gondolok pl.: kiderül, hogy az egyik karakternek van egy gonosz ikertestvére. Oké, ez elcsépelt, de értitek :D

2017. júl. 8. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Ami illeszkedik a történetedbe :D

Én (enyhén xenofób környezetbe) dobtam bele egy szereplő származását. Nyuuugi, köze nincs a bőrszínekhez, hosszú sztori.

Ott inkább a dráma üt, meg a várható lelki fejlődés az előítéletes fél részéről... Nah, ez rossz példa volt.


Akármi, ami személyazonossággal kapcsolatos. Engem legalábbis mindig azok érdekeltek, amikor a szereplőknek voltak titkaik. Akármi, széles a skála, ha írsz, akkor van fantáziád ehhez.

A gonosz ikertestvér tényleg elcsépelt, de ha már megtetszett, én feszegetném az érzelmi hátterét, mert szerintem senki sem eredendően "gonosz". Lehet, hogy azt az ikertestvért sokat bántották, elszakadtak, esetleg a "jó" tett vele régebben gonosz dolgot és revansot akar venni... érted.

Szóval szerintem gondolkodj a történeteden és jönni fog magadtól. Vagy nem írsz semmit és csak érdekel? Ez esetben bocsi :D

2017. júl. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyilkos maga a detektív és csak azért nyomoz, hogy elterelje magáról a figyelmet. (Nem olvasok krimit, nem tudom ilyen van-e, csak úgy jött)
2017. júl. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Első: Én egy olyan író vagyok, aki sohasem ír xd. Folyton csak ötleteket gyűjtök és univerzumot építek, de ezt nem manifesztálom írásba.

Második: Köszi, ez is jó ötlet.

2017. júl. 10. 20:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Az is izgalmas, ha az elkövető nyomoz, vagy segít a nyomozásban, vagy mondjuk épp kihallgatják a koronatínút, de már vagy tizedszerre, és hirtelen hideg zuhanyként éri a nyomozót, hogy a tanú véletlenül olyan részleteket is elárul, amit csak az elkövető tudhat, más nem.


Másik... (pont most írok egy ilyen sztorit) Egy emberke ellen merényletet hajtottak végre, de túlélte, és menekül. Aztán, a sztori egy pontján rádöbben, hogy az akarja megölni, aki éppen 'segít' neki elrejtőzni.


Ugyanebben a sztoriban írom: lejátszanak a szereplőnek egy videofelvételt, amin az ismerős férfi, akit hátulról mutatnak, lelövi az apját. Fejezetekkel később, egy aprócska mozzanat ébreszti rá az, hogy a gyilkos nem az az ember volt, csak az illető kabátját viselte, így a felvétel hamis.


Amit még szeretek: mikor fegyvert nyomnak valaki fejéhez, elrabolják, és később derül ki, hogy a stukker nem volt megtöltve. (az sem rossz, ha azt hiszik, nincs, és mégis meg van...)


Fordulatért tudom ajánlani ezt a filmet: Egy gyilkos agya (Mindhunters), bár ez kicsit horror

2017. júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, mikor a végén kiderül, hogy a gyilkos rossz embert ölt meg, vagy nem történt meg az, ami miatt megölte, stb. Pont most láttam egy magyar filmet, amiben az egyik pasi horgászbotját ellopja egy külföldi, és emiatt megölik. A film legvégén derül ki, hogy nem ugyanannyi jelzés van rajta, tehát, nem is az övé, ő otthon hagyta.
2017. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Acélbarlangok c. Isaac Asimov regényben SPOILER a rendőrfőnök a gyilkos, aki jó barátja a detektívnek, ráadásul a detektív felesége is a negatív szereplőkkel van


Néhány elcsépelt ötlet, ami az elmúlt fél órában jutott eszembe:


Nem öltek meg senkit, az áldozat öngyilkosságot követett el, hogy a gyanút az ellenlábasára terelje, és sittre juttassa


A detektív megtalálja a bűnöst, de az egy jó barátja, így magára vállalja a bűnt


A detektívet elfogják a rosszarcúak, és kényszerítik, hogy nekik tevékenykedjen, feladjon egy ártatlan embert stb.


Az egymástól függetlennek tűnő gyilkosságok mögött valójában egy szervezet áll, akik ártatlan embereket bírnak vallomásra


A detektív tetten éri a bűnöst/a bűnös mindent beismer a detektívnek, de a bizonyítékok ezt nem igazolják, sőt, pont a detektívre terelik a gyanút


A detektív a saját szakállára kezd tevékenykedni, megbízói ellen fordul, és önkényeskedni kezd (antihős)


XYZ megerőszakolásának ügyében folynak a nyomozások. XYZ nayon hűségex feleség. Később kiderül, hogy XYZ tudathasadásban szenved, másik énje nimfomániás, és éjszakai életet él


Legalább megpróbáltam

2017. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. júl. 20. 17:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyilkosság az orient expreszen: A gyilkos mind a 12 gyanúsított.
2018. aug. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!