Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudnám megszeretettni...

Hogyan tudnám megszeretettni magammal?

Figyelt kérdés
Kilencedik osztályos tanuló vagyok, és mivel egy unalmas, és magányos nyár elé nézek, már most nekifogtam a háziolvasmány letudásának. Egy magyar nábob volt az első kivégezendő kötet, Jókaitól :D Szerethető, érdekes és új (első könyvem az írótól) de tartalmaz egy gyakran megemlített szereplőt, aki bár pozitív töltetű de nem bírok vele azonosulni. És itt az ösztönlény Fanny- ról van szó. Utálom mert tétova és szende, hálatlan Margittal és Botlayal szemben, baromira idegesít hogy egyetlen jóval megáldva amit folyamatosan hallgathatok: szép. És érzem bár már a köny 3/4- nél járok, most jut csak igazán szerephez és én annyira, de annyira utálom hogy nem tudom miatta kiolvasni a kötet. Veletek is volt már hasonló? Valami megoldás rá?

2017. júl. 15. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs megoldás rá, ha nem szimpatikus, akkor nem az, nem tudsz vele mit csinálni, nekem ilyen volt Jack London Martin Eden című könyvében a címszereplő. Viszont ha sok könyvet olvasol, akkor fejlődik benned az empátia és eljutsz oda, hogy sok nem szimpatikus szereplő viselkedését is meg tudod érteni valamennyire. Legalábbis velem ez a helyzet.
2017. júl. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az ő cselekvése gyökereiben hibás. Amikor az író egy női lélek részeit próbálta Fannyvá kovácsolni, borzalmasan melléfogott. Mellőz minden logikát, egy ösztönlény (ismétcsak hangoztatom) és egy állat értelmiszintjén ragadt >< Nem bírok empátiát kialakítani, mert tudom hogy az író tudatlansága és az akkora kor nőideálja torzította el...
2017. júl. 15. 13:44
 3/11 A kérdező kommentje:
*akkori
2017. júl. 15. 13:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek, hogy ezeknek a könyveknek a szereplői eléggé sarkítottak, mélylélekábrázolást nem kell keresni bennük, én is inkább azért szeretem őket, mert kalandosak. (Bár az Egy magyar nábobban Kárpáthy János pont, hogy kicsit összetettebb karakter.) Ennek ellenére nem értek egyet azzal, amit Fanny-ról írsz, nem buta lány, de a logikát nem lehet rákényszeríteni az érzelmeinkre, nem szeretünk valakit csak azért, mert az a "logikus". Ez az ő életének a tragikuma.
2017. júl. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De ez nem Fannyra igaz :D Talán ha a nábob előtt nem olvastam volna el a Beszterce ostromát is, rá se jöttem volna hogy mennyire sablonosak ezek a nők. Fannyról olvasok és közben Apollóniára gondolok, mert egy kutya a kettő, semmi egyediség, és kalandosság. Kb. mindkettő megfogta az Isten lábát, mert isteni szépségek. És értem hogy szerelem :) de gondolj bele! Minden hajadon szerelmes általában és csak a szerelem, a bonyodalom miatt kerültek bele, mintha az életük egyetlen mozgatórugója lenne a szerelem. Ha értelmi beszélgetést szeretnék, csak a férfiak dialógusát olvasnám. De így... mivel kötelező elolvasnom az egészet... dühítő
2017. júl. 15. 16:56
 6/11 A kérdező kommentje:
*(nem) csak
2017. júl. 15. 16:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Na de ettől még mindig nem egy állat szintjén ragadt ösztönlény (Apollóniáról nem nyilatkozom, rég olvastam). Ha az lenne rögtön Rudolf karjába vetné magát, csak ez számítana neki, de végső soron nem ezt teszi, mert a barátság és az erkölcsei fontosabbak számára, vagyis nem ösztönlény. Végső soron tud uralkodni az érzésein. Nem azt mondom, hogy nincs igazság abban, amit írsz, csak egy-két fogalmat keversz.
2017. júl. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem keverek, csupán a könyv 3/4- énel tartok :D És itt hozzámegy egy 70- es úriemberhez mert Rudolfra gondol, és általa majd beférközhet azokba a körökbe ahol ő megfordul.
2017. júl. 15. 19:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem használod jól az ösztönlény kifejezést. Az ösztönlény csak azzal foglalkozik, hogy a szükségleteit kielégítse, mások érzelmeivel nem foglalkozik. Szimpatikus Fanny, vagy sem, ez a definíció nem igaz rá.

Emlékeim szerint Kárpáthy Jánoshoz azért megy, hogy lerázza magáról Abellinót.

Ez a vita már parttalan, inkább olvasd végig.

2017. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igaz, elfogadom. De emlékezz az estére. Egyetlen oldal, de tisztán leírja mi a valódi indok, bár ezt ő csak gondolja, sohasem mondja ki. (bár... mit is mond)
2017. júl. 15. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!