Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyv írók! Ti hogy szoktátok...

Könyv írók! Ti hogy szoktátok csinálni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok író. 2 befejezett történetem van eddig de lenne hozzátok egy kérdésem. Az első történetemet egy kis otthon talált füzetbe írtam végig a másodikat pedig gépen írtam meg. Ti hova szoktátok leírni? Nekem mindkét megoldás tetszett eddig csak a füzetes kicsit több idő volt nekem meg mire kész leszek vele a fél füzet satírozásokból áll mivel ugye tollat nem tudok radírozni. A gépesnél meg folyamatosan figyelnem kellett hogy mindig mentegessem lefele amiket írtam mert ha egyszercsak a gépem önálló életet kezd élninakkor oda az aznapi írásomnak.

2017. júl. 17. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Használj felhőt! ;)
2017. júl. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy abban legalább használtál írásjeleket... Mentegessem lefelé? JM.
2017. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 RoseTyler ***** válasza:
100%
Mindig gépen írok (már tizenéve is azon kezdtem). A Ctrl+S billentyűkombó pedig nagyon jó barátom. De aki számítógépet, okostelefont, tabletet használ, annak, ha van esze, pár kellemetlen szitu után megtanulja, hogy MINDIG menteni kell a munkánkat. Sőt, nemcsak menteni, hanem bizonyos időközönként biztonsági másolatot is kell csinálni mondjuk egy külső adattárolóra. A felhő se rossz amúgy, de én úgy vagyok vele, hogy csak az a biztos, ami nálam van, ráadásul több példányban több eszközön.
2017. júl. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Microsoft Word-ot használok, abban van automata mentés 10 percenként asszem. Ez nálam eddig bevált.

Egyszer fordult elő, hogy írás közben szállt el a gép. Belerúgtam egy jókorát, és visszakapcsoltam, na utána ment mint a kisangyal.

2017. júl. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A hibákért meg bocsi, nem olvastam vissza a végén..
2017. júl. 17. 21:21
 6/6 anonim ***** válasza:
A legjobb módszer, ha fogsz egy füzetet, írsz vázlatot, és utána meg begépeled, így könnyebben átlátod az egészet, és bárhol elő tudod kapni, hogy lekörmöld valamelyik ötletedet. Aztán meg ott vannak a kezdő írók legjobb barátai: szövegkiemelő és hibajavító. De ha nem akarsz, akkor ne írj vázlatot, nekem valahogy nem vált be, de ha ki akarod kerülni a logikai bukfenceket és nem akarsz belekeveredni a több szálon futó cselekménybe, akkor ez egy jó módszer.
2017. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!