Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasta valaki H. P. Lovecraft...

Olvasta valaki H. P. Lovecraft könyveit itt? Mi a véleményed róla? Érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni néhány könyvet. A king sorozatom még nem teljes, de ráakadtam H.P.Lovecraft összesre most akciósan. Nem ismerem az írásait, persze tudom hova tenni. Aki olvasta mondana róla véleményt?
2017. júl. 19. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Lovecraft munkáit hatalmas kultusz övezi.

Szerintem Cthulhuról hallottál már. Nos, ő a Lovecraft teremtménye.

Én azt mondom,hogy mielőtt megvennéd, olvass el a neten 1-2 rövidebb történetet (egyébként Lovecraft főleg olyanokat írt, szóval elsősorban 5-30 oldal körüli munkákra számíts), ugyanis nagy rá az esély, hogy nem jön be a stílusa.

Ha viszont igen, akkor több mint 1000 oldalnyi remek szórakozás vár rád.

(Ha jól tudsz angolul, akkor szerintem viszont úgy vedd meg - nekem ez a kiadás van meg: The Complete Fiction of H.P. Lovecraft, fantasztikusan szép és jó olvasni)

2017. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
100%
Én szeretem. A legtöbb története hosszadalmas, lassan bontakozik ki és merőben más, mint a ma megszokott "horrortörténetek". Némely a mai könyvekhez (pl. Stephen King) viszonyítva már nem is tűnik horrornak, inkább nyomasztónak, gondolkodni, elmélkedni kell rajta. Hasonló Edgar Allan Poe stílusához, sok utalás van bennük a Poe klasszikusokra. Általában aki szereti a Poe műveket, az Lovecraftot is fogja. Kezdetnek ess neki pár történetnek neten. Sokáig én is csak a nyálamat csorgattam egy összesített kiadás után, de aztán sikerült megrendelni akciósan egy 3 kötetes formátumban és azóta is újult szerelemben vagyok velük.
2017. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is csak megerősíteni tudom az előttem szólókat. Érdemes nem megállni egy műve után, mert a történetek között akadnak kisebb/nagyobb párhuzamok, amik fokozatosan tárják fel Lovecraft világait.
2017. júl. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!