Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik szemszöget válasszam?

Melyik szemszöget válasszam?

Figyelt kérdés

Írok egy regényt, már elkészült négy fejezet, de mostanában mindig azon gondolkodom, hogy megfelelő szemszögből írom-e ezt a sztorit. Azzal a karakterrel kezdtem el, akinek a szemszögéből a legrészletesebben, legélvezhetőbben tudom megírni, adagolni az információkat, de lett egy másik szereplő, akinek szintén fontosak lennének a gondolatai. Nem szeretnék már szemszöget váltani. Szóval szerintetek hogy adjam át ennek a másik karakternek is az érzéseit, gondolatait? Mert fejezetet nem igazán tudnék írni vele, mert nem töltené ki.

Várom a válaszokat ^^



2017. júl. 21. 21:39
 1/7 PresidentEvil ***** válasza:
73%

.

Pont ezért kell előre megtervezni a történetet, hogy az ilyesmit elkerüld. Ha egy konkrét szereplő szemszögéből írod az egészet, akkor ez van, az illető karakter és rajta keresztül az olvasó csak azzal szembesül, ami a karakter tudomására jut. Valaki beszél hozzá, másokat hall beszélni, elolvas egy levelet stb. Én biztos átírnám az egészet E3-ba és akkor ez a probléma nem létezik többé, akkor és úgy váltasz más karakterre, amikor és ahogy akarsz, láthatsz mindent és tudhatsz mindenről, de ugyanúgy adagolhatod az infókat, mint eddig.

2017. júl. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Teljes egészében el van tervezve már a történet, minden részben tudom, mi lesz ^^ Úgyhogy ezzel nincs gond.

Ha átírom E/3-ba attól még lehet ugyanolyan személyes, mintha E/1-ben írnám? Mert úgy érzem, csak így tudom átadni eléggé a főszereplő érzéseit és gondolatait.

2017. júl. 21. 23:07
 3/7 PresidentEvil ***** válasza:
87%

.

"Teljes egészében el van tervezve már a történet, minden részben tudom, mi lesz"


A megtervezés nem csak a cselekmény leírásából áll, hanem többek között a nézet megválasztásából is, mert az eleve befolyásolja a történet alakulását.


"Ha átírom E/3-ba attól még lehet ugyanolyan személyes, mintha E/1-ben írnám?"


Persze. Pontosabban, hogy te meg tudod-e oldani, azt nem tudom, főleg ha még nem próbálkoztál vele, de ugyanolyan hatásfokkal megoldható. Ahogy én látom, E1-ben sokkal könnyebb a kelleténél jobban azonosulni a karakterrel, sokkal gyakoribb, hogy a kezdő író nem egy fiktív lényt mozgat, hanem saját fantáziabeli önmagát, ezért könnyebb az ÉN szemszögéből írnia. Bent a fejedben is át kell váltanod E3-ra, onnantól kezdve már érezni fogod, hogyan kell leírnod a cselekményt.

2017. júl. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem lehetne olyan ez a szereplő, aki szóban bővebben, jobban kifejezi magát? Szóval ahelyett, hogy a háttérben lennének leírva a gondolatai, amit csak az olvasó hall, inkább elmondaná őket a társának.
2017. júl. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó, nagyon jó ötlet, köszönöm *w* Talán így meg fogom tudni oldani teljesen, majd gondolkodom rajta, hogyan kivitelezzem! ^^ Még egyszer köszi ^^
2017. júl. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
16%
Esetleg ha 1-2 fejezet az a masik karakter szemszogebol nem lenne az nem oldana meg a problemat? :)
2017. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írj más karakter szemszögéből is szerintem. George R.R. Martin is így szokott.
2017. aug. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!