Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter logikátlanságok...

Harry Potter logikátlanságok – voltak ilyenek a könyvben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már számtalan bakit összegyűjtöttek a rajongók, de itt most olyan logikátlanságokra gondolok, amelyek igazából nem bakik, valahogy mégsem illenek bele a történetbe. Szerintetek voltak ilyenek? Ha igen, leírnátok őket? :)


Félreértés ne essék, imádom a könyveket, nagyszerűek, és ezek a logikátlanságok nem idegesítenek, csak kíváncsi vagyok rájuk! :)


Példaként én is írok 5 darab, általam logikátlanságnak gondolt dolgot az első kommentemben.



2017. júl. 27. 09:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

1; Hermione az összes tantárgyára KIVÁLÓ-t kapott az RBF-vizsgák során, kivéve a Sötét Varázslatok Kivédése tárgyra. Harry ennyire rossz tanár lett volna? Ezt soha sem értettem, mert Hermione remekül harcolt a 7. részben, többször bizonyította, hogy számtalan átkot, védőátkot ismer. Egyedül a patrónus megidézésével voltak gondjai, de az 5. részben Harry RBF-vizsgáján hangoztatják is, hogy az plusz pontot ér, tehát nem része az anyagnak. Ezek után nekem fura, hogy Hermione nem kapott KIVÁLÓ RBF-t SVK-ból.


2; Tudom, hogy az időnyerőt is kivesézték már korábban ezen az oldalon, de számomra nagyon logikátlan, hogy a 3. rész végén Dumbledore beveti az időnyerőt, hogy megmentse Sirius és Csikócsőr életét, de a 4. részben nem teszi meg, hogy megmentse Cedricet és a varázslóvilágot. Pedig ugyanúgy visszamehetett volna az időben kb. 3 órát, megvárja, amíg Mordon (ifjabb Kupor) visszatér a labirintusból, elkapja, majd bemegy, megfogja a Kupát, és már a temetőben is lett volna. Nyilván seperc alatt elkapta volna Féregfarkot, és Voldemortnak sem lett volna ereje elmenekülni előle. A következő részekben meg elpusztította volna a horcruxokat, és kész! Persze, a könyvek cselekménye miatt nem lehetett volna, de nekem ez akkor is logikátlan! :D


3; Az is elég logikátlan szerintem, hogy bár Sirius és Lupin többször is beszélgettek Harryvel a szüleiről, sőt, Pitonról, egyikük sem említette meg neki, hogy Piton és Lily gyerekkorukban barátok voltak. Legalább egy fél mondatban utalhattak volna rá.


4; Ha Voldemort 7 horcruxot akart készíteni, akkor az hat tárgyat / élőlényt jelent, plusz a saját testében lévő lélekdarabot. Az utolsót a visszatérése után készítette el (Nagini), de nem sokkal később megtudta, hogy a napló elpusztult. Így már csak hat horcruxa maradt (vagyis hét, de a hetedik Harry volt, és róla Voldemort nem tudott!). A gyűrű, a medál, a pohár, a diadém, a kígyó plusz a Voldemortban élő lélekdarab. Miért nem akart csinálni egy hetediket, ha a hét a legerősebb mágikus szám? Lett volna rá két éve a történet végéig.


5; Harryt többször is megtámadták a dementorok, és volt ideje harcolni ellenük, vagy várni a segítséget. Nem csókolták meg másodpercek alatt. Amikor ifjabb Barty Kuport megtámadta a dementor, miért nem küldött rá McGalagony azonnal egy patrónust, és mondta Caramelnek, hogy várjon már miniszter úr, kérdezze ki! A logika így diktálta volna!


Ennyi. Várom a többit is! :)

2017. júl. 27. 09:06
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

1. Hibázhatott máshol is, nem tudjuk, mit és hogyan csinált ott. Simán lehetett a probléma az, hogy túl szabálykövető, nem tud hirtelen reagálni stb.


2. Rowling már mondta, hogy nagy hiba volt behozni az időutazást, mivel csak problémákat okozott a léte.


3. Rühellték Pitont, szóval nem csoda, hogy kihagyták, de Dumbi is kérhette; ill. amikor közelebbi kapcsolatba kerültek a lánnyal, már rég halálosan összevesztek, Lily is el akarta felejteni.


4. Két év alatt sok más dolga volt, simán eltolhatta a hatalom megszerzéséig. Egy horcruxot nemcsak elkészíteni kell, hanem megfelelően elrejteni, bevédeni. Harryről is tudott az ötödik kötettől, szóval megvolt a bűvös szám. No meg már alig maradt belőle valami.


5. Nem láthattuk azt a részt, simán lehetett távol tőle, vagy csak sokkolta a dolog stb. Egy csók pár pillanat lehet, ha épp nem figyel oda, akkor nem tud reagálni.

2017. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2-es, értem amiket mondasz, és igazad is van, de annyival kiegészíteném, hogy Voldemort nem tudott arról, hogy Harry horcrux. Az ötödik részben csak arra jött rá, hogy van egyfajta a kapcsolat a két elme között, de azt nem tudta, hogy miért.


További logikátlanságok esetleg? :)

2017. júl. 27. 17:05
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Engem szörnyen zavart, hogy nem értettem, mitől lesz valaki "nagy mágus." Erősen koncentrál, és gyorsan hadarja az átkokat? Meg egyáltalán: honnan lett a mágia, mitől lesz valaki mágus?


Miért ilyen bonyolult a Roxfort kastély? Miért jó, hogy tele van rejtélyekkel? Mire jó a négy ház felosztása? És ha a Mardekárosokból lesznek a gonosz mágusok, miért nem figyelik meg őket jó előre?


Nagyon tetszett az Eragon módszere, amit példaként mutatnék fel: a varázsláshoz a saját fizikai erődet használod fel, utána annyival leszel fáradtabb, mintha valóban megtetted volna a dolgot, ha túl nehezet varágsolsz, elájulhatsz, meghalhatsz a fáadtságtól.

2017. júl. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezen a Mardekáros dolgon én is gondolkodtam. Eleve, ha a másik három ház tagjai annyira utálják a Mardekárt, akkor mit csodálkoznak, hogy a Mardekárosok felnőttként is ellenük fordulnak (halálfalók lesznek stb.)
2017. aug. 3. 13:06
 6/11 A kérdező kommentje:

Még egy logikátlanság eszembe jutott - az utolsó fejezetben az áll, hogy Harry sebhelye 19 éve nem fájdult meg, minden rendben volt körülötte.


Én ezt úgy értelmezem, hogy az elmúlt 19 évben minden rendben volt vele. Ez azonban nem valószínű. A Roxfortban a fél varázslóvilág hallotta, hogy Harry a Pálcák Urának jogos birtokosa (vagyis ha valaki őt legyőzi, akkor az övé lehet a pálca). Még ha vissza is tette a pálcát Dumbledore sírjába, nem hiszem el, hogy 19 év alatt senki sem próbálta őt megölni, hogy megkaparinthassa a Pálca hatalmát. Ez az egyetlen olyan dolog, amit a filmben szerintem jobban oldottak meg, hogy Harry megsemmisítette a Pálcát.

2017. aug. 3. 13:09
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Az időutazást tényleg hiba volt belevinni, hiszen az ad okot a legtöbb MIÉRT-re. Miért nem akadályozta meg akkor Dumbledore, hogy Voldemort egyáltalán megszülessen stb... Szóval azt tényleg kár volt beletenni.


Nekem logikátlan pl Harry rossz szeme is (illetve ismerünk benne ugye több szemüveges személyt is). Oké, szemüveges karakternek lett megírva és az a kerek szemüveg hozzá tartozik a figurájához, de egy olyan világban, ahol egy este alatt visszanövesztik az ember csontjait, vagy ahol a főnix könnye meggyógyítja a halálos mérget ott nem hiszem, hogy gond lenne a rossz látást is megjavítani.


Nekem meg még az volt benne a furcsa, hogy Dursleyék nem tudták, hogy Harry nem varázsolhat otthon, csak akkor jönnek rá, amikor Dobby miatt kap egy levelet a Roxfortból.

Már Harry anyja is varázsló volt, és Lily több mint valószínű, hogy egy házban lakott legalább nyaranta Petuniával.

Legyen akár milyen is a viszonyuk, szerintem akarva-akaratlanul is tudnia kellett volna róla, hogy kiskorúaknak tilos otthon varázsolniuk. (Ez régen sem volt másképp). A szüleikkel gondolom jó viszonyban voltak mind a ketten, így 6 év alatt csak elhangzott otthon, hogy Lily a szünidőben nem varázsolhat.

2017. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az logikátlan, hogy a Roxfort Expressz nem áll meg sehol felvenni diákokat. Oké, hogy hopp-porral vagy akármivel eljuthatnak Londonba, ez a varázsvilágban nem gond, de mindek indulnak az ország másik végéből?

A másik dolog, meg hogy Roxmorts ugye az egyetlen olyan nagy-britanniai település, ahol csak varázslók és boszorkányok élnek. Akkor miért nem volt megemlítve legalább egy Roxfortos diák, aki ott lakott?

2017. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%
Engem az zavart nagyon, hogy amikor kinyitották a Titkok kamráját, miért nem küldték haza azonnal a diákokat. Voltak jelek, de vártak amíg a baziliszkusz elvitte Ginnyt. A diákok biztonsága mindennél fontosabb kellett volna, hogy legyen.
2017. nov. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Engem zavart benne például a nagyszülők hiánya is.

Ez ugyan nem logikátlanság, de amolyan hiányérzetet kelt.

A könyvben ugyan Harry látja őket Edevis tükrében, de több szó nem is esik róluk.

Sem James sem pedig Lily oldaláról, hogy miért haltak meg, kik voltak ők azon kívül hogy az egyik családban varázslók a másikban pedig muglik vagy ilyesmi.

Hiszen ha Dumbledore is már vagy 100 éves múlt akkor elviekben ismerhette a Potter nagyszülőket is.


A titkok kamrája engem is bosszantott, hogy ha már több merénylet is történt, akkor miért nem küldték haza a gyerekeket, hiszen hiába mondják végig, hogy a Roxfort a legbiztonságosabb hely, ha éppen ott randalírozik egy hatalmas szörny, akkor az otthon biztonságosabb.


Ez inkább baki mint logikátlanság:

Azt viszont nem értettem, hogy ugye Harry a 3. részben nem kap engedélyt Roxmorts látogatására, a negyedik részben viszont már lemehet, mert Sirius aláírja neki a papírt. Viszont azt a papírt McGalagonynak kell odaadni, de a könyvben még úgy említik Sirius ártatlanságát, mint akiről csak Harry, Ron, Hermione és Dumbledore tudnak csak. No meg gondviselőnek kell aláírnia, Siriusnak pedig ilyenformán nem volt köze Harryhez.

2017. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!