Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter logikátlanságok...

Harry Potter logikátlanságok – voltak ilyenek a könyvben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már számtalan bakit összegyűjtöttek a rajongók, de itt most olyan logikátlanságokra gondolok, amelyek igazából nem bakik, valahogy mégsem illenek bele a történetbe. Szerintetek voltak ilyenek? Ha igen, leírnátok őket? :)


Félreértés ne essék, imádom a könyveket, nagyszerűek, és ezek a logikátlanságok nem idegesítenek, csak kíváncsi vagyok rájuk! :)


Példaként én is írok 5 darab, általam logikátlanságnak gondolt dolgot az első kommentemben.



2017. júl. 27. 09:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom olvassa-e még valaki, de én is gondolkodtam ilyesmiken:

Első rész:

Dumbledore az évnyitón közli, h a Tiltott Rengeteg tiltott hely mindenki számára, mert életveszélyes.Miért nem vonja körbe vmi vődbűbájjal, h a gyerekek lepattanjanak róla?

Ugyanitt közli ugyanezt a 3. emeleti tiltott folyosóról. Esetleg oda is egy védőbűbáj vagy egy kinyithatatlan ajtó?

Amúgy meg egy rahedli kamasz kölyök előtt ilyen tiltásokat közölni felhívás keringőre :D

Következő aggályom: évvégén büntetőfeladatra odaküldeni egy csapat kiskorút éjszaka? Plusz Hagrid javasolja, h váljon kétfelé a csapat, két kicsi 11 éves gyerek menjen egyedül egy gyáva kutyával bakker. ( nem mintha a bátor kutya érne vmit egy szörnyeteggel szemben)

Aztán mikor Ront megharapja egy sárkány, Hermione meg félig macskává alakul, mindket esetben azzal a szöveggel küldik őket Harry a gyengélkedőre, h Madam Pomprey elég diszkrét nem szokott kérdezősködni...wtf nem aggályos ez gyerekvédelem szempontból?

A második részben Myrtle közli, h ha lehúzzák a wcjét a tóban köt ki, azaz oda ömlik a szennyvíz a kastélyból, ez baromira pozitív. Amúgy meg a varázslók, akik megvetik a muglik egyszerű életét, minek használnak vízöblítéses wc-t, én azt amúgyis édesvíz pocséklásnak tartom.

Találjanak ki olyan wc-t ami eltűnteti a végterméket, ha végeztél.

Amúgy ha már Myrtle, ha többet bolyongott volna a vízvezetékekben máskor is, akkor esetleg tudna a kígyóról...Nem mellesleg soha egy kísértet se libbent olyan helyre, h meg tudjon titkokat?

A baziliszkusz hogyan jutott ki a csövekből támadni, hh nem látták többen, akár hátulról vagy ilyesmi? Kijött a mosdóból és Ginny irányította, illetve nyitotta ki neki az ajtót is pl?

Amikor a kviddics világkupa van, magyaráznak vmit, h nehéz volt olyan nagy elhagyatott területet találni, ami alkalmas. De amikor sikerült csak ott volt azért egy mugli kempingvezető...Akit bakker egy csomószor kezelgettek emléktöréssel, mikor tudni lehet, h nem kicsit káros!

Az utolsó részben Harry kimenekítése nagyon bután túl van tolva és a lehető legveszélyesebb

2023. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!