Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a különbség a James Dashner...

Mi a különbség a James Dashner féle Útvesztő film meg könyv között? A könyvet le tudja írni röviden valaki?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, mi a különbség a film meg az eredeti könyv között, de nincs időm elolvasni és sürgős a dolog, légyszi segítsetek!

2017. júl. 27. 15:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát a trilógia első része érdekelne.
2017. júl. 27. 15:05
 2/8 anonim ***** válasza:
2017. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajna röviden nem tudom leírni, mert már régen olvastam, de annyit elmondhatok, hogy óriási a különbség.

Először a könyvet olvastam, aztán jött ki a film.

Mikor megnéztem, és annyira, de annyira... hú, most megint felidegesítettem magam, na mind1...

Szóval a film valami nagyon rossz, förtelmes, logikátlan, egy csomó mindent átformáltak, szinte minden csavart és érdekességet kihagytak belőle.

A színészi játék se jó, még a főszereplő hagyján.

Egyszerűen a teljes hangulat oda.

Annyi pozitívumot tudok mondani, hogy jók az effektek.

Szóval olvasd el, nem olyan hosszú, hamar meglesz.

Vagy valaki hátha jobban emlékszik és le tudja írni. :/

2017. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azta, köszönöm szépen mindkét válaszolónak! :) Még várom azért, hogy valaki leírja röviden :)
2017. júl. 28. 07:50
 5/8 anonim válasza:

Nos, a könyv elején Thomas a főszereplő kísérteties módon a tisztásra érkezik egy liftszerű építményben. A tisztáson különféle ,,munkások" vannak és ugye majd Thomasnak is be kell állnia valahova. De nem a tisztás a lényeg, hanem az útvesztő, ami az egésznek a része. Azt tudni kell, hogy mindenki úgy kerül oda, hogy konkrétan semmire sem emlékszik. Thomas össze van zavarodva, mivel az egész ismerős neki, de mégsem tudja hova tenni. Érzi, hogy mióta tudja, hogy léteznek futárok, futár akar lenni. A futárok dolga az útvesztőben a kijáratot keresni. Ezért kinevetik elég sokan, vagy közlik vele, hogy ezt felejtse is el, de ő erre képtelen. Egyik nap ő, és két tisztársa kintmarad az útvesztőben. Tudniillik, soha senki nem élte még túl az útvesztőben az éjszakát, több okból kifolyólag, de főleg a siratók miatt (szörny szerű lények). De csodálatos módon Thomasék túlélik, és megengedik neki, hogy futár legyen. A történések alatt érkezik egy lány a tisztásra, akin egy levelet találnak ,,ő az utolsó" felirattal. A lány rosszul van, és több napig kómában alszik. Ezek a napok alatt a tisztás felfordul, és minden megválltozik. Thomas érzi, hogy köze van a lányhoz, és ezt az erősíti, hogy képesek telepatikusan komunnikálni. Mire Teresa a lány felépül, a tisztás szinte összeomlik. Thomasék eldöntik, hogy mindenképp ki kell jutniuk.


Hát nagyjából ennyi, remélem, hogy tudtam segíteni. Természetesen sok fontos jelenet van még benne, de nagyvonalakban ennyi. Még annyit, hogy szerintem a könyv ezerszer jobb mint a film. Legalább is nekem a film hatalmas csalódás volt. A könyv rengeteg jelenetét kihagyták, és ami nagyjából egyezik, az sem teljesen egészen úgy volt.

2017. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet csak én vagyok az egyetlen ember, de nekem nem tűnt fel túl sok különbség a film és a könyv között..Ellenben a második része könyvben szerintem valami brutál sz*r lett.
2017. aug. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A film sz@r lett, a könyvet még nem olvastam:D
2017. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aah nagyon nagyon szépen köszönöm! :D
2017. aug. 22. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!