Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Pszichológiai könyveket...

Pszichológiai könyveket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Pszichiáter szeretnék lenni, és tudtok ezzel kapcsolatos (tan)könyveket ajánlani?

17 éves vagyok:)



2017. aug. 5. 02:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Kathryn Croft- A lány, akinek nincs múltja

Jay Asher- Tizenhárom okom volt

2017. aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak "gratulálok", ezek mióta tankönyvek?


Kérdező szerintem tisztázzunk valamit, te orvos akarsz lenni, aki pszichiátriai szakvizsgát tesz és pszichiáterként dolgozik vagy pszichológus? A kettő nagyon különböző szakma.

Van átfedés persze csak te pszichológia könyveket kérsz, amiből van kismillió tankönyv a szociálpszichológián át a fejlődéslélektanig vagy ténylegesen pszichopatológia, addiktológia érdekel, amivel egy pszichiáter foglalkozik?


Alapozásnak az örök klasszikus Atkinson-Hildegard: Pszichológia tankönyvet ajánlanám.

2017. aug. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ahogy írtad, amivel egy pszichiáter foglalkozik:)

Nagyon megköszönném

2017. aug. 7. 15:21
 4/7 anonim válasza:
100%

Bár ezek nem tankönyvek, de en P. Zimbardo könyveit is nagyon szeretem. Van egy a Pszichológia mindenkinek. Nagyon érdekes és úgy van megírva, hogy azok is megértsék, akik nem szakemberek.

Plusz a Szép álmokat, Billy. Ez egy regény (igaz történet egyébként). Egy több személyiségű férfiről szól.

2017. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
55%
Ha pszichiáter szeretnél lenni, akkor először az általános orvosi diplomát kell megszerezned, úgyhogy a biológiával lenne célszerű foglalkozni. A pszichiátria ha jövőre mész orvosira 7 év múlva kerül képbe.
2017. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Ha pszichiáter szeretnél lenni, akkor először az általános orvosi diplomát kell megszerezned, úgyhogy a biológiával lenne célszerű foglalkozni. A pszichiátria ha jövőre mész orvosira 7 év múlva kerül képbe"


Hűha, nem mondod, hogy el kell végeznem az általános orvosit? Biztos örülsz magadnak, hogy tudod, nagyon okos vagy ! wow

2017. aug. 15. 14:39
 7/7 anonim válasza:
Ok, bocs nem sértésnek szántam, akkor ajánlok egy jót [link]
2017. aug. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!