Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Grimm testvérek maguk is...

A Grimm testvérek maguk is írtak meséket, vagy csak a német népmeséket gyűjtötték össze?

Figyelt kérdés

2017. aug. 22. 12:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyüjtők voltak, de nyilvánvalóan nem szóról szóra úgy hallották a meséket, ahogy leírták őket.
2017. aug. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én arról nem tudok semmit,hogy írtak-e,de én úgy tudom, hogy volt, amiből többféle változatot is találtak, és akkor azokból gyúrták össze, amit a gyűjtésükbe beletettek.
2017. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

A Grimm-testvérek (Jakob, 1785-1863( és Wilhelm, 1786-1859) nyelvészettel foglalkoztak, nagy művük a német nyelv szótára. Ennek során keltette fel a figyelmüket a germán mondavilág (Deutsche Mythologie, ma már magyrul is olvasható), és a német népmesék. A maguk korában, a 19. sz elején még nem volt kialakulva a néprajzi gyüjtés szabatos módja,így hát eléggé önkényesen kezelték a gyüjtött meséket. A népies nyelvi fordulatokat átalakították német irodalmi nyelvre, a nagyon drasztikus és erotikus részeket finomították. Valójában a mondáknak is, a meséknek is a vázát adták vissza. A nálunk ismert "Grimm-meséket" a magyar fordítók többnyire tovább finomították. (Ugyan így jártak el az első magyarországi népmese gyüjtők is.)

De gyüjteményük így is nagy hatással volt a magyarországi népmese és monda gyüjtésre. íbq.

2017. aug. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!