Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan adjak címet a regényemnek?

Hogyan adjak címet a regényemnek?

Figyelt kérdés
2017. szept. 16. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valami olyan címet adj, ami érdekes, furcsa és az értelme csak a végén derül ki annak a számára, aki végig is olvassa a regényt.
2017. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TR75 ***** válasza:
100%

Ha egyszerűt akarsz, de legalább rosszat, akkor legyen "Gyilkos vágyak", "Féktelen bosszú", "Halott szív", "Emésztő szenvedély(ek)" és hasonlók.

Ha kreatívat szeretnél, ami meg is ragad... szerintem ezen ne gondolkozz, mármint ne erőltesd, egyszerűen próbálj meg nem foglalkozni vele (szerintem nem nagyon fog menni, de más az, amikor valamin direkt agyalsz, és megint más az, amikor egyszerűen csak forognak a gondolataid valamivel kapcsolatban).

A magam részéről én jobban szeretem azokat a könyvcímeket, amik inkább asszociáció révén fejezik ki a könyv mondanivalóját. Vagy kellően "fülbemászóak" és frappánsak (ha a kettő egyszerre teljesül, az a csúcs).

Tehát gondold végig, hogy miről szól, és hogy erről mire asszociálsz. Esetleg ha van benne egy nagyon jellemző mondat, vagy valamelyik szereplőnek van benne egy telitalálat mondata/kifejezése.

2017. szept. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg először, s akkor teljes képed lesz róla. Ezután keress egy apró dolgot, aminek nagy szerepe van a sztoriban, fontos hatást jelent benne, s abból legyen a cím.
2017. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!