Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Számít, hogy milyen könyvet...

Dr.D kérdése:

Számít, hogy milyen könyvet olvasunk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy számít az,hogy milyen könyvet olvasunk.Mindegy,hogy szépirodalmat,kalsszikust,Science Fictiont=Sci-fit,illetve kalandos könyveket olvasunk?Igazából egyre jobban szeretném művelni magamat és jól jönne némi segítség,hogy jó az hogyha,olyan könyvet olvasok ami szórakoztat.Véleményeket is kérnék tőletek,ha ezt megtennétek nekem.+ Tudtok izgalmas,kalandos könyvet ajánlani,ami engemet műveltebbé tesz,tenne?


Köszönöm szépen azoknak akik segítenek nekem ebben! :)


Üdvözlettel: Dávid 15 éves/Fiú



2017. szept. 24. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Minden stílusban vannak jó, izgalmas könyvek.

Ha a műveltség is cél, akkor minél több műfajból válogass, ne mindig ugyanolyan könyveket olvassál.

2017. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Heló!


Rengeteg toplista található a neten, nem beszélve a milliónyi ajánlóról, könyves oldalakról, amin egyértelműen látszik, miket tartanak a leginkább ajánlott könyveknek. Így csak annyi dolgod lenne, hogy keresel egy oldalt/listát vagy akár beírod a google-be, hogy milyen témában érdekelnek könyvek, és megnézed az ajánlottakat, majd ezután eldöntöd, melyik érdekel téged.


A könyvek olvasása önmagában nem tesz műveltté. Ez egy hosszú folyamat, amit rengeteg minden befolyásol. Az, hogy könyveket olvasol, pusztán pár lépés a sok közül, és rajtad áll, milyen irányba haladsz - de még fontosabb, hogy milyen irányba szeretnél haladni.

2017. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Egyedül az számít, hogy neked tetsző könyveket olvass, amiket örömmel olvasol.

Én pl a kötelező olvasmányokat, szépirodalmat stb sosem szerettem, viszont évente 30-40 könyvet elolvasok, fantasyt főleg. Én ezt szeretem azért olvasom, nem érdekel, hogy valaki szerint ez " alacsonyabb szintű mű " vagy miként a legjobb kifejezni.

2017. szept. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Igen, számít. Mint minden médiumnál, a könyvek közt is van értéktelen szemét, az emberek mégis hajlamosabbak megbocsátani neki azzal, hogy "legalább olvas". Amit viszont elvetek, az a szépirodalom meghatározás. Semmivel nem nyújt többet, mint mint egyik-másik jobb ponyva akár.
2017. szept. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Ki állapítja meg, hogy mi az értéktelen szemét? Arról nem beszélve, hogy ha számára érdekes és tetszik neki akkor miért ne olvashatná?
2017. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Ezt a hülye hozzáállást valahogy mindig csak könyveknél tapasztalni. Bezzeg, ha valaki a Transformers vagy Halálos iramban valahányadik részével kulturálódik, ugyanezek nagy egyetértésben bólogatnak, hogy az celluloid hulladék, pedig a film is művészeti ág és valakinek annál is el kell dönteni, szemét-e vagy sem. Mintha az embereknek kikapcsolnák a minőségérzetét, amint könyv kerül a kezükbe.
2017. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez olyan mintha azt mondanánk a csoki vagy a vanilia fagyi szemét...

Most ha valakinek az tetszik épp amit elvileg " alacsonyabbra értékeltek " akkor mi van?

2017. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fsoki és a vanília fagyit is el lehet bäszni.
2017. szept. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!