Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik az a vers, ami a...

Melyik az a vers, ami a legszebben és legtisztábban ír a szerelemről?

Figyelt kérdés
2017. okt. 9. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Számomra ez:


Radnóti Miklós: KÉT KARODBAN


Két karodban ringatózom

csöndesen.

Két karomban ringatózol

csöndesen.

Két karodban gyermek vagyok,

hallgatag.

Két karomban gyermek vagy te,

hallgatlak.

Két karoddal átölelsz te,

ha félek.

Két karommal átölellek

s nem félek.

Két karodban nem ijeszt majd

a halál nagy

csöndje sem.

Két karodban a halálon,

mint egy álmon

átesem.

2017. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És már bőgök rajta... :)
2017. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyik a szebb zene? opera? operett? magyar nóta? Nem lehet a felsoroltakat összehasonlítani, mert nem egy műfajba tartoznak! Szerintem a szerelmes verseknél sem lehet kijelenteni, hogy "ez a legszebb" Mindegyik költő másként fogalmazza meg a szerelmet, minden embernek más az ízlése. Szerintem ez, illetve ilyen esetekben nem baj, ha a dobogó legfelső fokán több vers foglal helyet.
2017. okt. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az a legszebb a szerelmed számára, amit Te magad írsz. Javasolom, hogy próbáld ki magad. Nincsen ösztönzőbb, nincsen nagyobb ihlet, mint a szerelem! Csak az a titka, hogy azt írd le, amit valóban érzel a kedvesed iránt. Hidd el nekem - ha nem is lesz belőled Petőfi, Ady vagy éppen Radnóti - a szerelmed számára nagy értékű ember leszel.
2017. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!