Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kezdjek hozzá első...

Hogy kezdjek hozzá első regényemhez?

Figyelt kérdés
Az alapsztori megvan.csak nemtudom mikènt irjak,minden rèszelet fontos-e,mik legyenek az első mondatok meg ilyenek.hogy kezdjek hozzá??milyen formában lenne èrdemes nekikezdenem,verses,kèt szereplős stb...előre is köszi.

2017. okt. 23. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én írjam meg TE regényed?
2017. okt. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Ahogy jól esik, aztán majd még újraolvasod és alakítgatsz rajta. Akár kicsi részenként vagy folyamatosan is olvasgathatod újra, és belejavítgathatsz. Amúgy mindent írj le, ami szerinted lényeges; minden mozzanat lehet értékes benne. Pl fúj a szél, mit érez belül, mit érez kívül, első esőcsepp koppanása; léptei zaja, megrezzen a fű, a nádas, lobog a haja a szélben ahogy belekap
2017. okt. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk In medias res.


Egyébként ha ennyire nem megy, javaslom inkább a képregény műfajt, esetleg írj forgatókönyvet, vagy színpadi művet.

2017. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk pl indulj el egy kis szobából, vagy valami területről, ahol a főhős tartózkodik, először jellemezd a területet, utána térj rá, hogy "hopp, ott amúgy ül valaki és alszik" írd le neki is a ruháját, küllemét, utána ő onnan induljon el valamerre, húzza el a függönyt, nézze meg milyen napszak van.
2017. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy regény nem szokott verses lenni (esetleg tesznek bele verset, de ritkán).

Egyébként nagyon sok olyan oldal van, ami ezzel foglalkozik. Olvass utána egy kicsit. :) Ha érdekel, küldök néhány linket privát üzenetben.

2017. okt. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Így sehogy.
2017. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak kezd el egy jelenetnél, annyi szereplővel ahogy jól esik (később még behozhatsz újakat), és csak írd. Aztán egy hét múlva olvasd vissza, jelöld ki ami rosszul hangzik, nehezen érthető, túl gyors vagy túl lassú, kevés a környezet vagy karakterleírás, vagy épp túl sok, stb... és menj át rajta még egyszer és javítsd ezeket ki. Ez ismételd miközben haladsz előre, amíg tudod mindig ellenőrizd le az egész már meglévőt, és így fejlődni fogsz közben. Amúgy az E/3-at ajánlom formának.
2017. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos már jópár napos a kérdés, de én azt ajánlanám neked, ami nekem eddig mindig segített a kiadott könyveimnél.


Töltsd le a Writer's Café nevű szoftvert.

Azt szokták mondani, hogy az íráson nem segít a program. Én úgy tartom, hogy ha van rá az embernek lehetősége, akkor de bizony sokat segít. Régen az ember nem tudott ilyen dolgokat használni, ma viszont már érdemes! Egy programban tudod gyűjteni az összes olyan ötletfoszlányt ami hirtelen beötlött. Külön szedheted a párbeszédeket, a karakterek monológjait, a tájleírásokat, képeket rakhatsz a tájakhoz, stb, valamint az egyik jó funkciója még, hogy létre tudsz hozni egy storyboardot. Ami mégiscsak jobb, mintsem a MSWord fájlokat, vagy a fizikai papírlapokat jelölgetni, rendezgetni.


Nos ennek a programnak van egy szituációs funkciója. Az a lényege, hogy beállítástól függően ad egy vagy két karaktert, egy célt, egy eseményt, és egy helyszínt, majd neked erről kéne 15 percig írnod. Természetesen a program nem figyeli, becsületességi alapon megy a 15 perc. Ez hivatalosan csak az íráskészséget, kreativitást, hirtelen agyfelpörgetést fejlesztené, de én nagyon jól ki tudtam használni ahhoz, hogy egy in medias res szerű kezdést adjak a könyveimnek, még akkor is, ha a helyszín és az esemény abszolút érdektelen a könyv szempontjából. Magát a kezdést attól még segítette.

2017. nov. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 28. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!