Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Más is csalódott a Gyűrűk ura...

Más is csalódott a Gyűrűk ura könyvekben miután elolvasta?

Figyelt kérdés

Nagyon megfogott a Gyűrűk ura világa, a filmek, játékok.

Gyermekkorom meghatározó élménye volt.

Most hogy elolvastam a könyveket viszont hatalmasat csalódtam az egészben.

A csaták összecsapva, unalmas párbeszédek, rengeteg szerintem idegesítő és felesleges vers,dalocska.

Sokkal többre számítottam pedig :/

Ti hogy vagytok ezzel?



2017. okt. 23. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak a csaták nem tetszettek a többi más igen.
2017. okt. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem csalódtam benne, de nem vinne rá a lélek, hogy mégegyszer kiolvassam, a terjedelme miatt.

Nyilván nem összehasonlítható a könyv és a film. A könyvnek szerintem nem volt célja, hogy az ember lerágja a körmét rajta, inkább csendesen olvasós könyv, én így is olvastam. A film, nos, Hollywood. Természetesen tetszett a film, de nyilván akciódúsabbra kellett alkotni, mint amilyen a könyv, különben senki nem nézte volna meg.

2017. okt. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Én nem jutottam el addig sose, hogy elolvassam. Mindig belekezdtem a legelső részbe, de mindig feladtam.

A véleményem miatt jelképesen mindig megköveznek, de számomra az első rész eleje olyan unalmas, hogy mindig elmegy a kedvem a tovább olvasástól bármennyiszer kezdek neki.

Oké, elismerem, fontos a világ bemutatása, de számomra Tolkien már túlzásba vitte. Nem arról akarok olvasni egy csomó oldalon keresztül, hogy miként ünneplik a Hobbitok a születésnapjaikat, meddig élnek, hol melyik család élt, stb, miközben a történetben alig történik valami.

Talán egyszer a jövőben erőt veszek magamon és végig olvasom, de az nem mostanában lesz.

2017. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

előbb olvastam, mint láttam. Mindig így kellene a könyvadaptációkkal.

Az egyik legnagyszerűbb könyv, amit olvastam, és tudom, hogy majd a fiamnak is jó szívvel fogom ajánlani.

2017. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Gyűrűk Ura könyv életem talán legmeghatározóbb olvasmányi élménye volt, mivel ez volt az első olyan könyv, amit általános iskolásként önszántamból a kezembe vettem és el is olvastam. Volt meglepődés anno a Gyűrű szövetsége mozi után, amikor kiderült számomra, hogy ez egy könyv sorozat és van belőle két további rész is. Mondanom se kell, mit kaptam ezután húsvétra a szüleimtől :)
2017. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csalódtam, de nem is voltam nagyon elégedett, minden oké volt, csak elég nehéz olvasmány meg unalmas néha.

Mindenesetre nem bántam meg hogy elolvastam.

Talán ez az egyetlen filmes adaptáció ahol jobban tetszett a film mint a könyv.

2017. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel még a film megnézése előtt olvastam. Könyves feldolgozásoknál csak így szabad. :D Ritka, amikor egy film olyan jó, hogy el akarjam olvasni könyvben. Viszont egy könyv meghozhatja a kedvemet a filmhez (még akkor is, ha millió és egy adaptációban csalódtam már).
2017. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyuruk ura egy nagyszeru konyv. Nem tudom mit nem lehet rajta szeretni.

A szerzoje kitalalt egy nyelvet egy vilagot epitett fel.

Nagyon izgalmas es tanulsagos..

De izlesek es pofonok. :)

2017. nov. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tetszettek a könyvek. Mérföldkőnek számít a fantasy műfajban. De mivel ilyen régi, anno, más stílusban íródott és ez zavaró lehet, főleg azoknak akik kortárs könyveket olvasnak. A legszembetűnőbb az a mese írásmód, ahol van egy narrátor, aki elmeséli a történetet. Nem a szereplők szemszögén át látjuk az eseményeket, így alig kapunk valamit a főhősők jelleméről, motivációikról, érzelmeikről.Túl elnyújtott mesélés, monológok vannak, csataleírás alig van. Sok az unalmas rész. Előző válaszadóval egyetértek, nem egy körömlerágós. Összegezve jónak jó, de csak azoknak akik a meseszerű hangulatot kedvelik.:)
2017. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én egyáltalán nem csalódtam a könyvben. Először a filmet néztem meg, és utána olvastam el a könyvet. Igaz, hogy maga a látvány izgalmasabb, mint leírva, mert a könyv egyszerre egy dologra tud koncentrálni, de amikor látod a képernyőn a hatalmas csatateret, a hadseregeket, az összecsapást, az WOOOOW... Ennek ellenére a könyvet pontosan ugyanúgy élveztem, mint a filmet, mert a lelki szemeimmel sokkal jobban el tudtam képzelni, mint amikor egy megadott és változtathatatlan dolgot nézek.

A terjedelemmel nincs bajom, hiszen minél tovább élvezhet én a könyvet, annál jobb. A csaták leírva is fantasztikusak, a verseket és a dalokat imádom, a kedvenc szereplőm Legolas, akit a legjobban utálok, az Gríma, és ezt nem tudom, hogy miért írtam le...

Mindkettőt imádooom, a kedvenc könyv és kedvenc filmtrilógiám.

2018. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!