Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehet, hogy egyesek...

Hogy lehet, hogy egyesek szeretnek olvasni, mások gyűlölnek? Mivel szerettetik meg az emberekkel az olvasást?

Figyelt kérdés
2017. nov. 1. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából úgy lehet egy emberrel megszerettetni az olvasást, hogy mondjuk szeret egy adott brandet, Star wars, Harry Potter, Trónok harca és az ilyen emberek általában el is olvassák a könyveket. Ha nem is kezdenek el más könyveket olvasni, de legalább ezeket el fogják olvasni.


Hogy mivel utáltatják meg az embereket az olvasással, az könnyebb kérdés.

2017. nov. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 RoseTyler ***** válasza:
79%
Szerintem azok nem szeretnek olvasni, akiknek nehezen megy, meg azok, akik még nem találtak rá az őket érdeklő könyvekre. Arra, hogy mivel szerettetik meg velük, ebből szerintem következik is a válasz.
2017. nov. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Viszont, ha valaki nem olvas könyveket (háziolvasmányokon kívül), az nem is tudhatja, hogy mi tetszik neki s mi nem.
2017. nov. 1. 19:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet, ahogy valaki szereti a rántottát, mást meg a világból ki lehet kergetni vele.


Megszerettetni nem lehet dolgokat, sőt, a próbálkozással inkább meggyűlöltetik. Ismerős gyerekként szeretett olvasni, de a kötelezőket mindig kihagyta, ami nem tetszett a tanárnak (nyíltan megmondta neki, hogy nem tartja jó könyveknek a kötelezőket), ezért mindennap kötelezte, hogy olvasson el egy-egy fejezetet, majd foglalja össze. Nem tudom pontosan, melyik regény volt, de a Légy jó mindhalálig, Kőszívű ember fiai vagy hasonló lehetett, mivel tizenéves volt akkor. A szülők támogatták a dolgot. A vége az lett, hogy azóta utál olvasni, a szülők és a család meg nem tudott mit kezdeni az előre megvett karácsonyi könyvajándékokkal, mert egy se kellett neki, el se fogadta őket.


Először rendesen (normál módszerekkel, szótagolás) meg kell tanítani a gyereket olvasni; majd nem kell meggyűlöltetni a kötelezőkkel, megszégyenítéssel, büntetésekkel, érdeklődési kör leszólásával. A magyarok kb. harmada funkcionális analfabéta.

2017. nov. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én sem szerettem olvasni, mert a magyartanàrok ezt jól elcseszték.
2017. nov. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!