Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok izgalmas krimi, kaland,...

Tudtok izgalmas krimi, kaland, horror könyveket?

Figyelt kérdés
Tudtok(persze,hogy tudtok), olyan jellegű könyvet esetleg trilógiát javasolni ami megfogja az én elmebeteg szociopata agyamat. Ezalatt olyan műalkotásokra gondolok mint például Dan Wells-től a "Nem vagyok sorozatgyilkos" Trilogy vagy Jeff Lindsay-től,tól,tál a Dexter amiben kitérnek a gyilkolás menetére, a helyszínek gyakran változnak, a drága jó sötét humort remélem ne is említsem meg, és a jó öreg "annyit jelentesz nekem mint egy kartondoboz. És tudod mi a jó a kartondobozokban? Fel lehet őket nyitni és meg lehet nézni őket belülről." szövegek ne hiányozzanak belőle. Ha egyáltalán van ilyen alkotmány amit a szeretett magyar nyelvünkre is lefordítottak, és esetleg megjelent pdf formátumban is akkor kérlek osszátok meg velem. Köszönöm.

2017. nov. 5. 23:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Úgylátszik mégsem tudtok 🤔
2017. nov. 6. 10:26
 2/5 anonim ***** válasza:

De tudok! :D

Tövisek hercege, Tövisek királya, Tövisek császára (A széthullott birodalom trilógia első)

Minden megvan benne ami kell neked: dark fantasy könyv, vannak benne morbid poénok és a főszereplő egy igen agresszív szociopata. De ő John Cleaver-rel ellentétben egyáltalán nem próbálkozik visszafogni magát, miután egy középkori hangulatú világban él, amiben mindennapos dolog a halál/emberölés, így a főszereplő szabadon kiélheti szociopata vágyait. Ha jól emlékszem, a pályafutását 9 éves korában kezdte és már csak az első kötetben is megszámlálhatatlanul sok ember életét vette el. Elég brutál a srác, de én kedveltem, szerintem neked is szimpi lenne :D

2017. nov. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Imádlak
2017. nov. 6. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Animéket láttál már? Mert ha nem, erősen ajánlom neked a DEATH NOTE című 37 részes mesterművet, ami szerintem animék terén a legjobban hasonlít a Nem vagyok sorozatgyilkosra. Elég sok a hasonlóság: tizenéves szociopata srác a főszereplő, aki éli a normális életét (család, suli, egy lány aki szerelmes belé, ilyesmik), közben meg titokban embereket öl, mert embereket "kell" ölnie, persze amit tesz az törvénybe ütköző. Itt is az a helyzet, hogy a mű nem kimondottan fantasy, csak van benne egyetlen fantasy elem (a Nem v. s.-ban a démonok; itt a halállista), ami megcsavarja az egészet. A főszereplő srác itt is egy rendhagyó, nagyszerű karakter, akinek a gondolatmenetei egyszerre hátborzongatóak és megmosolyogtatóak. Nagyon jó, csak ajánlani tudom, főleg úgy hogy szereted az ilyen jellegű dolgokat.
2017. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szeretem az animéket is szóval esélyes, hogy belepillantok. Ezer....(inkább)Kétezer hálám neked is! 🙃
2017. nov. 7. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!