Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyvet mondani...

Tudnátok olyan könyvet mondani amiben a főszereplő nem ember vagy nem egészen?

Figyelt kérdés
Ami egyáltalán nem érdekel az a vámpíros történetek max ha feltűn de nem a főbb szerepekben. Az lenne a legjobb ha sok faj lenne benne akár démontol orkig akármi. Vagy még a varázslás/mágia is megjelenhet

2017. nov. 7. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk itt is emberek a főszereplők, viszont ahogy mondtad, olyan varázslatos stb:

Jók és rosszak iskolája című könyv

2017. nov. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát igazából most elsősorban gyerekkönyvek/kamaszoknak szóló könyvek jutottak eszembe, bocsi. :(

Utolsó tünde (íróra nem emlékszem)

Rachel Hartman: Seraphina

Timothée de Fombelle: Ágrólszakadt Tóbiás (ebben szerintem kifejezetten érett tartalom van egyébként, én gyerekként nem is értettem)

Eoin Colfer: Artemis Fowl sorozat (itt mondjuk a címszereplő pont ember, de a másik főszereplő már nem az)

Böszörményi Gyulától a Monyákos Tuba sorozat és a Bolhedor lovagjai (azt már a felnőtt, vagy ifjúsági irodalomba sorolnám inkább, nem gyerekkönyv semmiképp)

Talán idetartoznak a Villámtolvaj könyvek és persze a Gyűrűk Ura. :)

Sajnos nem jut eszembe több. Furcsa, hogy miért van ilyen kevés (vagy csak én ismerek ilyen keveset, az is lehet). Ha valaki ajánl még, arra én is kíváncsi lennék. (És ha valaki esetleg tud olyan könyvet amiben ork a főszereplô, az meg pláne.)

2017. nov. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Marissa Meyer: Cinder (Holdbéli krónikák 1.) A történet egy Hamupipőke (angolul Cinderella) feldolgozás, amiben a főszereplő egy kiborg.
2017. nov. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Apa,randizhatok egy lovaggal (istentol kezdve dolenyekig minden van benne)

Csitt csitt sorozat( angyalos)

Anita blake vampirvadasz sorozat( a cime felrevezeto,mindenfele leny van benne,meg nem is igazan a vampiroke a 'foszerep')

2017. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Philip K. Dick - Az aranyember


Ez ugyan egy novella, azonban annyira megfelel az általad leírt paramétereknek, hogy egy emberszerű lény a főszereplője. Film is készül belőle, Next - A holnap a múlté címmel.

2017. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Cassandra Clare- A végzet ereklyéi (ennek van több kötete és sok kiegészítő könyve)
2017. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 LadyRock válasza:

A tigris átka - Colleen Houck

A főszereplők egyike egy átok miatt tigrissé változik..

2018. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Neil Gaiman & Terry Prachett: Good omens/Elveszett próféciák. :)

Tudom, már elég régi a kérdés, azonban ezt a könyvet mindenképp érdemes elolvasni a fantasy rajongóknak. :) Egy angyal (Aziraphel) és egy démon (Crowley) mondhatni a főszereplők, azonban a szereplőgárdában még részt vesz az Antikrisztus, a Menny és a Pokol, emellett boszorkány(ok), és furcsa emberek is alakítanak a történeten. :D

2019. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!