Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan alkossam meg a főszerep...

Hogyan alkossam meg a főszereplőm karakterét?

Figyelt kérdés
Tervezek egy történetet, aránylag jól haladok, fejlődik az összes karakterem, kivéve a főszereplő. Megvan, hogy hogy néz ki, de valahogy nem akaródzik jönni a stílusa meg semmi más se :/ Tudnátok tippeket adni, amivel valahogy "fejleszthetem"?

2017. nov. 13. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
2017. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Hát,én annyit tudok, hogy nem szeretik, hogyha ilyen "Mary Sue"-karakter van, aki mindenben tökéletes, szép is, okos is, kedves is minden szituációban helytáll, hanem pl a Harry Potternek is azért van szemüvege, hogy Rowling emlékeztesse magát, hogy Harry is azért ember, sebezhető, és vannak gyengeségei. Ezt szerintem Gyakorin olvastam. Mert itt valaki talán kérdezte, hogy miért nem főztek akkor valami bájitalt, hogy meggyógyítsák a szemét, vagy valami varázslatot hogy-hogy nem használtak. Amúgy nekem mindig úgy adta magát, hogy milyen legyen a főszereplő. Konkrétan ő köré épült fel a történet, hogy volt egy karakterem, és azt képzeltem el, hogy ő az adott szituációban hogyan reagálna.
2017. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*mert én is irkálgattam hobbiból amúgy régebben
2017. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, az előző jól írja, ne legyen tökéletes Mary Sue. Legyenek hibái neki is és az összes többi karakternek.

Próbálj vele "helyzetgyakorlatokat" . Ha esetleg nem is írod le, akkor is sokat segíthet, ha fejben lejátszod, egy-egy szituációban mit mondana a karakter. Milyen szavakat használ? Milyen hangsúllyal beszél? Hogy gesztikulál?


[link]

Ennek a jellemrajznak a kitöltése pedig szintén sokat segíthet.

2017. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért vagyok 60%-on. Amit linkeltem, az összeszedi az összes létező hibát, amit egy történet vagy karakter megírásánál el lehet követni, gyakorlatilag csak arra kell figyelni, hogy ne olyan legyen, amit ott elmond.
2017. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

(#4 vagyok)


Én sem tudom:( Őszintén bevallom, nem néztem meg a videót, bár valószínűleg meg fogom, mert minden tipp jól jön íráskor:) De ebből adódóan aztán nem is pontoztalak se fel, se le. De ha megnéztem és tetszik nyomok egy zöld pacsit:)

2017. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mc_jozsika2009 válasza:
53%
paintba lerajzolod
2017. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a vàlaszokat! :) persze nem lesz tökéletes (a kedvenc szereplőm kifejezetten k*csög,de én így szeretem :'D)
2017. nov. 15. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!