Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Számotokra milyen egy vonzó...

Számotokra milyen egy vonzó (könyvbéli) férfikarakter?

Figyelt kérdés

A regényemhez kéne pár ötlet, és ezt a kérdést amolyan közvéleménykutatásként írom.

Részletesebben arra lennék kíváncsi, hogy ti milyen férfi főhőst tartanátok szerethetőnek, vonzónak, férfiasnak stb.

Nyugodtan ereszthetitek bő lére a jellemzést (mind külső, mind belső alapján), nagyon érdekel, hogy szerintetek milyen egy igazán ütős férfi főhős. Nem szeretnék klisés, unalomig ismételt, slampos karaktereket alkotni, de ennek a fiúnak a kidolgozása nehézkesen megy.



2017. nov. 14. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Számomra egy hímnemű karakterben annyi a lényeg, hogy egyedi legyen, lehessen rajta nevetni, de legyenek komoly pillanatai is és ne egy érzéketlen idióta legyen. Legyenek jellemhibái, és sok apróbb, jelentéktelen tulajdonságát/történetét is érdemes belesűríteni a történetbe. Például, hogy a tésztát csak szalonnapörccel szereti és mindig ügyel rá, hogy a tankönyvei élei az íróasztala éleivel legyenek párhuzamosak. Szóval tényleg ilyen jelentéktelen dolgok.

A külseje nem annyira számít, de amit én klisésnek mondanék, az a kigyúrt-kockahasú-agyangyalarcú-szőkeherceg típus, szóval szerintem az ilyen túlzottan tökéletes külső leírását inkább kerüld el.

Nekem Sevro au Barca (Vörös lázadás trilógia) és John Wayne Cleaver (azonos című trilógia) a két nagy kedvencem, ők valóban egyedi és szerethető karakterek. 17 éves lány vagyok egyébként.

2017. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően többféle típusú emberhez tudok vonzódni, így nem tudok egy bizonyos karaktert belőni. De különféléket igen, ha nem baj.


1) olyan igazi "párkapcsolat-alapanyag". Megbízható, kedves, nem túl harsány, vannak hibái - de igyekszik rajtuk javítani. Figyelmes, van némi humora is... de közben nem tutyimutyi, nyámnyila, se nem nyálas és nem kezeli tündérhercegnőként a nőt, hanem társként. Nekem kifejezetten szimpatikus, ha nincs ilyen überkülönleges jelleme. Ha néha bénázik, azzal sincs bajom. Olyan, aki nem néz ki úgy, mint az aktuális alsógatyamodell (hülyét kapok attól, amikor egy regényben annyi van leírva, hogy izmos test, magas, borosta, tetkó, fekete haj, latinos kinézet, és a szerző már azt várja, hogy minden olvasónak nedvesedjen be a bugyija... mintha minden nőnek ez lenne az ízlése). Ha vannak a külsején tökéletlenségek, nem baj, sőt! Öltözködésre is lehet olyan, aki épp nem annyira divatos meg nem minden pólójából dudorodik ki mittudomén hányféle izom. Az viszont nálam a külsejét nézve pozitívum, ha úgy érzem a leírásból, hogy sokatmondó a tekintete és szép, szívből jövő mosolya van.


2) Aztán ami teljesen más... a kifejezetten vonzó, különleges karakter. Amit leírok, lehet, klisésen hangzik, de ha jól meg van írva, akkor ált. ki szokott válni a klisékből. Titokzatos, picit akár zordon, nem túl bőbeszédű karakter. Különleges öltözködés, különleges beszédstílus, különleges érdeklődési kör. Nehezen bízik meg emberekben, de akinek sikerül elnyernie a bizalmát, azért mindent megtenne (de közben nem megy át a karaktere csöpögős kezesbárányba sem). Kompromisszumkészséggel lehet vele együtt élni, de nem tökéletes.

Ő sem úgy néz ki, mint az aktuális szupersztár. Ne menjen át ebbe a panel "sötét titka van, alvilági figura, csak feketében jár, tetkós, vámpír/vérfarkas" fílingbe. Lehet vki titokzatos vagy picit társadalmon kívüli más jellemzőkkel is. Nem a lehető legjellegtelenebb nőbe zúg bele.

2017. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Röviden..engem az egyedi, maguknak való karakterek fognak meg, például Sherlock Holmes, vagy Dr House karaktere. Intelligens, kitűnik mások közül és egy kis übermensch érzettel is társul.
2018. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem általában az sztereotípiák hiánya tetszik.

Tehát az izmos sportoló ne legyen idióta paraszt,a szőke csajok ne legyenek kényeskedő hülye pláza cica stb.

2018. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az a vonzó, ha vannak egy férfikarakternek hibái külsőleg és belsőleg is, de nem sablonosak. Tehát pl. külsőre nem ez a "van egy titokzatos sebhely a fején, és az jajdegáz, de mellette Calvin Klein alsógatyamodell". Illetve az sosem vonz, ha az van eladva férfiasnak, hogy vki rosszfiú, bunkó, birtoklásmániás, ok nélkül féltékenykedik és korlátozza a nőjét.


Külső: az szokott tetszeni, ha leírják, hogy nem épp egy adonisz, de a szemében, tekintetében, kisugárzásában van valami. És legyen vmi tényleges bibi a külsejében. Picit pocakos, picit kopaszodik, nem túl izmos, kicsit beesett arcú... mittudomén, csak legyen vmi, amitől olyan igazi és emberi.


Belső: intelligens, törődő, figyelmes... de legyenek hibái is, és nemcsak alibihibák, hogy jaj, ügyetlen. Hanem pl. türelmetlen vagy szorongó.

2018. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!