Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismertek fizikával foglalkozó...

Ismertek fizikával foglalkozó könyveket?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a fizikát,és valamilyen könyvet szeretnék karácsony közeledtével. A könyv lehet gimnáziumi szintű,ugyanis abból tudnék meg új dolgokat főleg. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2017. nov. 26. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi érdekelne inkább? A gyakorlata, vagy az elmélet, matek? Utóbbi esetben nyugodtan rágd magad át a sulinet tudásbázis anyagán, azzal egy jó ideig elleszel. Ha valami gyakorlatiasabbra vágysz... Nos, ez kicsit keményebb dió, mert a fizika a gyarkolatban n+1 módon meg tud nyilvánulni, mind más módon és más elméleti háttérrel - kérdezz csak meg egy villamos-, majd egy gépészmérnököt, hogy hol látja a fizikát a gyakorlatban, és mindkettő tud neked mesélni egy-egy regényt, ami egészen más. Egy fizikusról nem is beszélve.

Kezdésnek, ha meg tudod szerezni, a Tarkabarka Fizika c. könyvet ajánlanám. Sajnos nem tudok róla, hogy az utóbbi időben kiadták volna, az én kötetem pl. '77-es, és mint ilyen, nyilván jópár tekintetben már elavult, illetve kicsit érződik rajta a szovjet nyomás is. Ennek ellenére alapozásnak megfelel. Emellé Öveges József bármely könyvét ajánlanám, kapásból egy "Kísérletezzünk és gondolkozzunk!" című jutott eszembe. Mire ezeken túl vagy, már valószínűleg lesz egy jobb képed arról, hogy a fizikán belül mi érdekel v. mi nem, és az alapján tudsz tovább menni.


Tipp: tanulj angolul. Sokkal több a laikusoknak és szakembereknek szánt irodalom egyaránt. Meg általában nyelvet tanulni jó befektetés, és ha ez most motivál is rá, az csodás.

2017. nov. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az elméleti része érdekel. De amint már mondottam a könyv lehetőleg legyen gimnáziumi szintű mert csak abból tanulok új dolgokat.
2017. nov. 26. 12:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Apukám, amilyen kérdéseket néha kiírsz, az általános iskolai fizikakönyvet is nyugodtan átrághatod :)

Tényleg vannak bizonyos területek, ahol eléri a középskolai tananyagot a tudásod. Viszont van sok terület, ahol meg az általános iskolai is hiányzik, vagy keveredik, nem tiszta. Mindenképpen először ezeket az alapokat kellene letisztázni, mielőtt belemélyednél a mélyebb ismeretekbe is. Szerintem.

2017. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én értem,de ha egy könyv gimnáziumi szintű akkor, tisztázódnak a félreértéseim is, illetve tanulok új dolgokat egyúttal.
2017. nov. 26. 12:47
 5/12 A kérdező kommentje:

Mellesleg nem akarok nagyképűnek tűnni.

Tényleg sajnálom,hogy ez látszik. A célom az,hogy egyre többet ismerjek meg a fizikából. Gondoltam,hogy erre egy gimnáziumi szintű könyv lesz a legalkalmasabb.

2017. nov. 26. 12:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Ok, ok. Akkor bogarászd végig ezt kezdésnek, felfrissíteni a tudásod, vagy pótolni a hiányzó tudást:


[link]


7-11 évfolyamig vannak fenn dolgok, ezek alatt kábé mindent megtalálsz, aminek ismerete egy fizika iránt érdeklődő számára alapnak számít.

2017. nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mellesleg érdekességekkel(ettől függetlenül csak fizika legyen benne) kapcsolatban könyvet.
2017. nov. 26. 19:08
 8/12 A kérdező kommentje:
Hoppá ez lemaradt az elöző mondat végéről: tudnátok ajánlani?
2017. nov. 26. 19:08
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek úgy 90%-ban fizikával kapcsolatosak, és többnyire elég érdekesek is. Egy részükhöz volt szerencsém, van amelyik megvan e-bookban, de szerintem bármelyik akár találomra is jó könyv.

Ha valamelyik megtetszik, de nem tudod vagy nem akarod megvenni, akkor rákereshetsz interneten, hátha fenn van valahol valamilyen formátumban.

2017. nov. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha szereted a csillagászatot is akkor A világegyetem - csillagászati enciklopédia
2017. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!