Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem szeretnek olvasni a...

Miért nem szeretnek olvasni a tinik általában?

Figyelt kérdés
én nem tudom, valószínűleg bennem van a hiba, nem stréber vagyok vagy ilyesmi, de én nagyon szeretek, verseket is... a legtöbb osztálytársam viszont egyáltalán nem olvas, és erre büszkék is.
2008. okt. 25. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Te meg legyél arra büszke, hogy olvasol! Sajnos ezt eleve elrontja a tanítási módszer is, ez messzire vezetne, a gyerekek nagy része egyszerűen nem tanul meg folyékonyan olvasni, emiatt nekik kínszenvedés lesz, nem pedig öröm az olvasás, nem értik meg mitől jó ez. Sajnálják rá az időt is, plusz nyilván a példa is sokat számít, hogy mit lát otthon, a környezetében, vannak-e könyvek, olvasnak-e, vagy csak TV/számítógép előtt ülnek.
2008. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

en is igy vagyok...sokaig nem olvastam csak azert,mert cikiztek miatta,de most mar minden nap olvasok es nem szegelem,inkabb sajnalom az osztalytarsaimat,mert

nem tudjak mirol maradnak le...

2008. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek olvasni! És szeretem a verseket is, sőt néha magam is szoktam írni. Nem hiszem, hogy ciki lenne. Az a ciki, aki szerint ez gáz!
2008. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
16 éves vagyok és szeretek olvasni:) (oké a kötelező olvasmányok néha kivételek)
2008. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádok olvasni.És nem tudom miért nem szeretnek.Lehet,hogy nem is tudnak ...:) Vagy nincs annyi képzelőerejük,hogy elképzeljék azt ami le van írva.
2008. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

volt egy tuti válasz, csak kitörölték:D


sok oszttársnőm kiírja hotdogra meg myspace-re, hogy még életükben nem olvastak el egy könyvet sem, inkább a plázában járkálnak, csak emiatt írtam ki a kérdést.:/ jó oké, mindenki mást szeret csinálni, de azért ez nem nagy dicsőség.:D

2008. okt. 27. 14:36
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire azok nem szeretnek olvasni, akik nem tudnak rendesen. Az én osztályomban szerencsére sok volt a "könyvzabáló", de úgy vettem észre, azok az osztálytársaim nem olvastak sokat, akik nem tudtak egy szöveget sem rendesen felolvasni. Ez valamennyire ok is meg következmény is.


Másik baj az, hogy az iskolában szinte csak a kötelezőkkel foglalkoznak, nem csinálnak kedvet könnyebb olvasmányokhoz, amik esetleg élvezhetőek lennének diákoknak is. Nagyon ritkán van erről szó magyarórán. Nem is tudják, mit érdemes olvasni.


Aki büszke rá, hogy még életében nem olvasott el egy könyvet sem, az ostoba.

2008. nov. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Manapság sajnos nem trendi olvasni, mármint a tinik körében. De ha kinyitsz egy felnőtt nőknek szóló újságot, abban mindig találsz könyvajánlót, pl. a Cosmoban, meg hasonlók, és nem mondanám, hogy ezek az újságok a "strébereknek" szólnának. Tényleg az a baj, hogy nem tanítják meg a gyerekeket rendesen olvasni, plusz otthon se látják, hogy anyu apu olvasna, inkább a tévé elé ül mindenki. Nem mintha az rossz lenne, de szerintem akik sose olvasnak, azok a filmek között se szelektálnak. Vannak jó filmek, és vannak töltelék filmek, amik kb arra valók, hogy legyen valami a műsoron.

Az viszont szánalom, ha valaki arra büszke, hogy még egy könyvet se olvasott. Ez olyan, mintha azt mondaná valaki, hogy én nem eszem, mert infúzión keresztül sokkal egyszerűbben megkapom a táplálékot, minek vesződjek a rágással és az ízleléssel, minek kóstoljak meg olyan ételt, ami talán nem is ízlik.

2008. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
82%

Valószínű azért nem olvasnak, mert otthon se azt látják. Sajnos a TV és a számítógép elveszi az olvasásra szánható dőt. Én az 5 és fél éves fimat szoktam vinni magammal könyvárba és tündéri, ahogy komolyan leül a gyereksarokba, egyesével átnéz egy rakás könyvet és amelyik tetszik neki, azt hazavisszük. Otthon is látja, hogy szeretjük a könyveket. Szerintem nem lesz vele ilyen problémánk.

Ne szégyeld, hogy szeretsz olvasni, csak több lehetsz tőle! Figyeld meg, akik nem vesznek kezükbe könyvet, helyesen se tudnak írni.

2008. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

JÓL teszed!

És örülj is neki ha szeretsz, mert ez a későbbiekben fontos is lehet! Szókincsed bővül és különböző élethelyzetekben okosabb megoldást tudsz találni, mint például aki csak "szlengül" tud, meg össze-vissza beszél, csak hogy mondjon valamit.

Ne érdekeljenek a többiek bolond szokásai vagy beszólásai, tedd azt, amit szeretsz csinálni!


Hajrá!:)

2008. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!