Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok Az Éhezők...

Mit gondoltok Az Éhezők viadalának harmadik részéről? Többi lent

Figyelt kérdés
Én is olvastam. Az első kettő nagyon tetszett, de a harmadik nem, és kicsit csalódtam is miatta, mert nem tetszett a befejezés, amiért pl. meghalt a Prim, akit tökre szerettem, meg a Gale elment. Nem érzem teljesen lezárva a sztorit. Van aki még így van ezzel?

2017. dec. 29. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Prim halála mélyen megérintett, de gondolj bele:

Háború volt, természetes, hogy vannak áldozatok, így lesz valamivel szívbe markolóbb az olvasónak is.

Gale döntését én meg tudtam érteni.

Szerintem jól lezárták, nem lehet mindig happy end.

2017. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De akkor is Primnek nem kellett volna meghalnia. Ő volt az egyetlen szereplő (najó meg a családja és Kökörcsin) akik miatt igazán aggódtam. És erre tessék... de köszi a választ ment a zöld kéz:))jöhetnek még
2017. dec. 29. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem is a halálokkal volt problémám, legalábbis nem azzal, hogy megtörtént. Nem, nekem az volt a bajom, hogy a második fele tökre össze volt csapva. Emlékszem, hogy olvastam a könyvet, még bőven nem tartott sehol a sztori, és alig volt már hátra valamennyi. Olyan, mintha szorította volna a határidő az írót. Például Peeta gyógyulásáról kb semmit nem tudunk meg, egyszer csak már nem akarja megfolytani Katnisst. Finnick halálára max tíz mondatot szántak, ami bőven nem elég, Prim halála és a Kapitólium elfoglalása pedig, szerintem, iszonyat amatőr módon lett megoldva: a főszereplőt kiütjük, utólag négy-öt mondatban értesítjük a történtekről, ezzel pedig megúszunk egy csomó oldalnyi munkát. Rengeteg mindent ki lehetett volna hozni belőle, és sok mindenbe bele is kóstol a könyv, de mint a hisztis, finnyás kisgyerek, rág rajta kettőt, aztán kis is köpi, hogy nesze, örüjjé' magadnak. Én ezért csalódtam a harmadik részben.
2017. dec. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sem tetszett a vége, túlzottan hatásvadász. Mert persze, hogy születtek gyerekeik, és persze hogy egy fiú meg egy lány, mert ha nem így lett volna, nem lenne elég klisés. És természetesen egy olyan fejlett orvostudománnyal rendelkező világban évtizedek alatt sem tudott kigyógyulni a PTSD-jéből, pedig ez még a mi világunkban is teljesen természetes.
2017. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat örülök hogy nem csak én vagyok így. Nyugodtam írjatok még szívesen olvasom.:))
2017. dec. 31. 10:26
 6/6 anonim válasza:
Tudom hogy már egy éve tetted fel a kérdést, de nem baj 😂. Szóval én egy órája olvastam ki a harmadikat is. Három nap alatt túlvagyok mind a három részen. Ami azt illeti nekem is nagyon összecsapottnak tűnik a vége. Már csak tíz oldal volt hátra mikor még nem ölték meg Snow-t. Alig tudtunk meg valamit a fontosabb részletekről. Szerintem viszont az Katniss-nak döntenie kellett Peeta és Gale között, és az hogy Gale elment, megkönnyítette Katniss és az olvasók dolgát is. Könnyebben elfogadtam hogy Peeta lett a befutó, miközben Katniss és Gale igazi lelki társak. (De persze fordítva is ezt érezném). Prim halála pedig egy váratlan fordulat volt, ami bemutatja hogy semmi sem történhet úgy ahogy szeretnénk. Semmi sem tökéletes. Rám nagyon nagy hatással volt ez a trilógia. Igazi élmény volt elolvasni.
2018. dec. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!