Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok mondani a (fantasy)...

Tudnátok mondani a (fantasy) könyvemhez kitalált személy és város neveket?

Figyelt kérdés

2018. jan. 29. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Ezeket neked kell kitalálnod. Egyébként attól, hogy fantasy, nem kell teljesen új neveket kitalálni.


Vegyél létező neveket és azokat alakítsd át egy kicsit. Sokkal jobban jársz vele.

2018. jan. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha már te írod, tényleg jobb ha te is találod ki :)

Én pl létező de kevéssé ismert (főleg régi) könyvekből ,,loptam" illetve át is alakítottam pl hely és személy nevét fel lehet cserélni. Meg karaktereknek különösen jó Easter Egg lesz, ha egy általad szeretett könyv/sorozat/film írójának, rendezőjének stb. nevét használod ;)

2018. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Találd ki magad, pl. fordíts meg egy nevet. Legolas lova, Arod=Dora. Ez is csak egy kis betűjáték.

Aztán még ott vannak a névgenerátorok.

😉

2018. jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fantázia!:D

Milyen típusú betűket tudnál elképzelni az adott karakterhez, és azokból a betűkből kombinálj össze neveket. Nekem ilyen névadásokkor mindig megjelennek előttem betűk, hogy milyen betűknek kéne mindenképpen jelen lennie az adott karakter nevében. Volt olyan is többször is, hogy több variációt felírtam, amiben azok a karakterek szerepeltek, és akkor csoportokba is rendezgettem őket, vagy párba állítottam, és kitöröltem azokat, amelyiknél volt jobb, amelyik jobban passzolt a karakterhez, vagy jobban hangzott, vagy könnyebben kiejthető volt; vagy hitelesebbnek, valósabbnak, életközelibbnek tűnt leírva. Pl Volt talán a Tót atyafiakban, vagy Jó palócokban, tehát ott ilyen kitalált városneveket írt Mikszáth, amik simán elmentek volna szavak hangulatát, hangzását tekintve sima magyar falunak; pl Bodok, Gózon.

2018. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, erre nem tudok mást mondani, mint hogy találd ki te magad. Nem mi írjuk a könyvedet, és ha nincs fantáziád kitalálni egy egyszerű nevet, akkor... hát, nem akarom elvenni a kedved az írástól, írj nyugodtan (ha miattam hagyod abba, megkereslek, és annak nem lesz jó vége), de egy kicsit erőltesd meg a fantáziád, és találj ki valamit. Elvégre azért kezdtél el írni, mert élénk fantáziád és tehetséged van hozzá, és nem azért, mert most divatban van. Vagy nem?
2018. jan. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%
Azt a FANTASY könyvet se olvasnám el, ahol az írónak nincs annyi fantáziája, hogy saját maga találjon ki neveket és helyszíneket. Egy jó fantasy történet lányege pont a világfelépítés, a neveket meg magadnak kell összeegyeztetned a karakterekkel. Használhatsz létező, de ritka neveket is, nem kell feltétlenül fantázianévnek lennie.
2018. jan. 31. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kickapoo válasza:
100%
Gróf Nagyfitymási Aladár von Csattintó
2018. febr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Senki Márk válasza:

Egy film esetében külön van forgatókönyv író, operatőr, rendező, mindenféle egyéb mutymurutty.

Egy könyv esetében egyetlen ember csinál mindent... Igazságos ez?

A "hülye vagy" nem éppen építő kritika.

Kérdező: a fantasy egy igen tág fogalom, így önmagában nem igen lehet segíteni nevekkel, még az alapkoncepciót sem ismerjük. Konkrétabb kérdést tegyél fel.

2018. febr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen. 20% minden egyes eladott példányból. Örökölhető jog erre a juttatásra.
2018. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!