Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok a Kis herceghez...

Tudnátok a Kis herceghez hasonló könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszett a könyv, megragadott a mélysége és a mondanivalója. Szeretnék még ilyen műveket olvasni. Vagy esetleg aki olvasott már mást is Antoine-től, annak mi a véleménye? Köszönöm előre is a válaszokat! :)

2018. febr. 3. 12:04
 1/8 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező, a miben legyen a hasonlóság? Mondanivalóban, sztoriban, stb?
2018. febr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondanivalójában hasonlót szeretnék olvasni :)
2018. febr. 5. 00:13
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Bambi
2018. febr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy viccen kívül, a kis herceg egy kedves gyerekmese, ha úgy akarod nézni, de valójában a fölnőttek számára, akik mégis képesek még nem csak a kalapot látni, k9moly filozófiai kérdéseket boncolgat... számomra a Bambi (regény) ugyan ez, a felnőtté vállásról és a megkomolyodásról szól, valamint előrevetíti, hogy elkerülhetetlenül leszel öreg is, aki már csak a maga útjait járja... én mikor 10en évesen olvastam egy kedves mesének láttam, mikor 30 évesen újra olvastam meg a végén bőgtem mint egy kisfiú, mert olyan érzésem volt, mintha rólam szólna..
2018. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Számomra a Kis herceg az eddigi legkedvesebb könyv, amit olvastam. :) Emlékszem, harmadikos koromban szerepelt az olvasókönyvünkben, és amikor az osztályfőnökünk olvasta, csak egy hosszú, értelmetlen mesének tűnt. Nemrég eszembe jutott, hogy aznap a tanárom azt mondta, hogy majd ha egy picit idősebb leszek, olvassam el. Így is lett, most, 16 évesen rájöttem, hogy igazából egy hihetetlenül mély mondanivalóval rendelkező regény, és nagyon szívhezszóló. A Bambit kiskoromban láttam utoljára, és nem is gondoltam volna hogy pont ez hasonló a Kis herceghez, mindenképp elolvasom majd :) Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 20. 11:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy a regényt olvasdd, vagy esetleg fent van youtube-on hangjáték, rádiójáték vagy mi a neve formában, az is jó, de amit a disney művelt vele, az borzalom.
2018. febr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, kisherceg, bambi, meg kötelező olvasmányok közt is van ilyen, pl a Candide avagy az optimizmus, amit kb 10 évente érdemes előszedni és elolvasni, mert ahogy öregszik az ember, egyre más mondanivalója lesz a könyveknek, más szemszögből lesznek fontosak.
2018. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, ebben biztos vagyok, hogy az ilyen könyvek az ember minden életszakaszában jó olvasmánynak bizonyulnak. :) A Bambiban is vannak ilyen mély hasonlatok?
2018. febr. 21. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!