Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket olvassak...

Milyen könyveket olvassak 13-14 évesen?

Figyelt kérdés
Nagyon sok könyvet olvastam már és nincs ötletem,hogy mit olvassak.
2008. okt. 27. 14:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Narnia krónikái

Harry Potter

2008. okt. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

azoknak már az összes részét olvastam volt amelyiket 2x is.

De azért kösz.

2008. okt. 27. 14:32
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha írnál egy keveset az érdeklődési körödről, talán könnyebb lenne tanácsot adni... Én ilyen idősen rajongtam Gárdonyi, Jókai és Tolkien regényeiért (a Gyűrűk Ura lehet, hogy elcsépelt, de a mai napig imádom!), de olvastam Puskint és Victor Hugo-t is. Később, kb. 15 évesen lett kedvencem Stendhal és Zola, és ezeket annyira még nem is ajánlanám, talán két-három év múlva... Ja, és majdnem kifelejtettem az örökzöld csíkos és pöttyös könyveket: Kertész Erzsébet, Thury Zsuzsa, Szabó Magda... Vagy akár Lázár Ervin is tökéletes lehet unaloműzőnek.

Szerintem egyébként ha ellátogatsz a helyi könyvtárba, a könyvtáros tud majd segíteni neked a könyvek kiválasztásában is.

2008. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Háát... Gyűrűk Ura az egyik, bár néha elég fárasztó. :D Nekem anno azt mondták, hogy nem fogom megérteni, bár ezzel nem volt semmi gond... :) Aztán szerintem jó az Eragon és a folytatása az Elsőszülött. Így 15, lassan 16 éves fejjel is nagyon szeretem Meg Cabot könyveit. Neveletlen hercegnő naplója, Hogyan legyünk népszerűek?, Tinibálvány, Misztikus szerelem... stb.. :)Az egyik nagy kedvencem még Christine Nöstlinger: Gréti című sorozata. 3 kötetből áll (Gréti, Gréti és Öcsi, Gréti szerelmes).
2008. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
verne
2008. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Érdeklődési kör.Hát nem is tudom.Imádom az ilyen misztikus,sárkányos varázslós könyveket.A pöttyös és a csíkos könyvek közül is olvastam jó párat.

Az Örökség trilógia 2.részét az Elsőszülött azt most olvasom,de már csak napjai vannak hátra...

2008. okt. 27. 15:10
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hm... Akkor is van még pár ajánlatom. :D

Ott vannak Darren Shan vámpíros regényei. Nagyon jók, bár sajnos még nem sikerült őket végigolvasnom. :D Aztán Debra Doyle-James Mcdonald-nak is van egy ilyen középkori varázslós regénye. Emlékezeteim szerint ez is jó, bár nagyon régen olvastam már. Az első rész címe a Mágusikola. Akkor Lemony Snicket könyvsorozata is jó, a Balszerencse áradása. (Ezt is megfilmesítették :) Magyar írok közül Böszörményi Gyula: Gergő regényei járnak az élen. :P Celia Rees: Bűbájos Mary című könyve is misztikus, de neki ajánlom a többi könyvét is, mert nagyon jók. Huhh, remélem kezdetnek elég lesz. :D

Üdv, 3. válaszoló. :)

2008. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A Darren Shan könyveket olvastam Vámpírosat és Démonosat egyaránt.A Gergőnek is nekiálltam már de az nem jött be.

Viszont a többit megnézem:D


Kösszike

2008. okt. 27. 16:07
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Darren Shan sztem a legjobb, már rég elmúltam 13, de még mindig olvasom:D. azon kívül Tolkien (a gyűrűk urán kívül írt mást is), meg a balszerencse áradása is tetszett.
2008. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 vagyok. Stephen kinget és Koontzot olvasok, valamint Tolkient.
2008. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!