Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket olvassak 12...

Milyen könyveket olvassak 12 évesen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek olvasni, pedig sokszor cikiznek érte! Most a kedvenc könyvsorozatom a neveletlen hercegnő naplója, meg már olvastam az anyám hapsija c. könyvet. Nem tudnátok vmi jó könyvet ajánlani?
2008. okt. 28. 18:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon tudom ajánlani a Harry Pottert, Thomas Brezina: Őrület sztár lettem! című könyvét, Janikovszky: Szalmaláng, Aranyeső, L. M. Montgomery: Anne otthonra talál, Anne új vizekre evez, Anne válaszúton, Anne az élet iskolájában, Anne férjhez megy, ezek egy elbűvölő csajszi életét írják le... Nekem ezek a kedvenceim
2008. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha bemesz a konyvesboltba, szives oromest fognak Neked segiteni, ugyanigy a konyvtarban!
2008. okt. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tudom ajánlani Jacqueline Wilson könyveit, szerintem nagyon jók, bár a végük nem mindig vidám, de pont a te korosztályodnak való. A másik a Fiúk kizárva könyvsorozat, arról is csak jót tudok mondani. A vatera.hu-n 500 ft. megkapod ezeket. Jó olvasgatást!
2008. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy tervezem h megveszem a micsoda anya c. könyvet? valaki olvasta már? milyen?
2008. okt. 31. 18:17
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 évesen is rajongok az ifjúsági regényekért (is), nagyon tudom neked ajánlani Szabó Magda regényeit pl., ami nekem nagyon tetszett tőle, az a Mondják meg Zsófikának, a Születésnap és az Állarcosbál. Viszont mielőtt elkezded olvasni őket, annyit mindenképp tudj, hogy ezek nem most, hanem még az előző rendszerben játszódnak, ezért bizony akad bennük néhány kötelező klisé, viszont még így is messze átlagon felüli regények. Aztán szintén magyar szerzőt ajánlanék, Janikovszky Évát, tőle az Aranyesőt szerettem nagyon (ajánlották már előttem ahogy láttam), bár az is igaz, hogy nem egy tizenegykét éves lány a főszereplője, hanem 19-20 éves, de én is kb 12 évesen olvastam először és nagyon tetszett.

Aztán én most nagyon megszerettem G. Szabó Judit regényeit, ezek aztán nagyon jó ifjúsági regények. Az első kötete a Megérjük a pénzünket (ez még kicsit régebben íródott, talá a 80-as években, vagy még korábban játszódhat, de a többi kötet már mind manapság játszódik, kicsit érdekes, hogy a szerző ekkorát ugrott az időben és a szereplőket csak úgy áthelyezte a mai korba mintha mi sem történt volna, de ettől eltekintve nagyon szórakoztató), a következő része a Mari ne bomolj, aztán innen már nem igazán tudom a sorrendet, de ide tartozik a Barbara, ez több a soknál, Ez mindennek a teteje, Rózsás Letícia, Sok a csinos lány. Szintén ő írta, de nem ehhez a "sorozathoz" kapcsolódik A macskát visszafelé simogatják, na ezt kiváltképp ajánlom, ez fergeteges!

Aztán még ajánlom neked Fehér Klára: Bezzeg az én időmben c. könyvét vagy Nagy Katalin: Intőkönyvem története c. regényét. Ezek mind nagyon nagyon jók! Ja, még akkor ajánlanék külföldi szerzőt is, mégpedig F. H. Burnett: A kis hercegnő c. világhírű regényét, illetve szintén tőle A titkos kertet. Ja, mégegy jó könyvét olvastam, A kis lord címmel. Nos, azt hiszem, ezek mind a te korosztályodnak szólnak, de aki kiskamasz korában elolvassa őket, az biztos, hogy később, fiatal felnőttként, szülőként is majd újraolvassa. Én most vagyok 21 éves, egy éves kisbabám van, és azt hiszem, ezeket majd jó szívvel fogom a saját gyerekem kezébe is adni. Természetesen az akkor aktuális tiniregényekkel együtt, bár azok között sem árt szelektálni. Ha már az aktualitásnál tartunk, akkor a Harry Potter sorozat is nagyon jó, csak azért nem említettem meg, mert azt hiszem, azt nem kell egy mai gyereknek bemutatni. Bár ha jól emlékszem, pont az a generáció vagyok, aki Harryvel együtt nőtt fel, legalább is egy darabig, mert emlékszem, a 4. kötet megjelenésekor pont egyidős voltam a főhőssel :)


Ha nem tudod melyiket vedd meg, akkor itt olvashatsz róluk rövid ismertetőt:

Szabó Magda: Mondják meg Zsófikának!

[link]

Szabó Magda: Születésnap

[link]

Szabó Magda: Álarcosbál

[link]

Janikovszky Éva: Aranyeső

[link]

G. Szabó Judit: Megérjük a pénzünket

[link]

G. Szabó Judit: Mari ne bomolj!

[link]

G. Szabó Judit: Barbara ez több a soknál

[link]

G. Szabó Judit: Ez mindennek a teteje

[link]

G. Szabó Judit: Rózsás Letícia

[link]

G. Szabó Judit: A macskát visszafelé simogatják

[link]

Fehér Klára: Bezzeg az én időmben

[link]

(ez fent van az Országos Elektronikus könyvtár oldalán is, ha akarod, ott bele is olvashatsz, vagy akár végig is olvashatod: [link] ezt öcsém, aki soha egyetlen könyvet el nem olvasott, na ő is elolvasta, mert otthagytam kinyitva és ő csak az első mondatot akarta elolvasni, de az első mondattól kezdve nem tudta letenni. Javaslom, olvasd el te is az első pár sort, aztán már csak azt veszed észre, hogy a könyv végére értél)

Nagy Katalin: Intőkönyvem története

[link]

F. H. Burnett: A padlásszoba kis hercegnője

(erről sajnos nem találtam ajánlót, de hidd el, remek könyv

F. H. Bunett: A titkos kert

[link]

F. H. Burnett: A kis lord

(szintén nem)

És közben eszembe jutott:

Erich Kästner: A két Lotti

[link] (ez egy olvasónapló, de itt a teljes regényt elolvashatod: [link]


Jó szórakozást!

2008. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam a Micsoda anyát, szerintem nagyon jó!!! A másik kedvencem Wilson-tól a Kettős Játszma volt.
2008. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted érdemes elolvasni? Nem tudod h hol lehet olcsón megvenni???
2008. nov. 3. 18:02
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
[link] remélem jól írtam be, másolni nem tudtam. Itt megnézheted milyen könyvei vannak még és mennyiért. A Micsoda anya most nem rendelhető online, de boltban megkapható 1600-1800 ft. Én olvastam néhányat még annó, ha kérdésed van még, írj.
2008. nov. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Narnia krónikái. Nagyon jó, mind a 7 kötetét olvastam és mindegyik nagyon-nagyon tetszett. 13 éves vagyok.
2008. nov. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de most én még nem akarom megvenni őket csak gondolkozok h mit kérjek karira!
2008. nov. 8. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!