Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit csináljak, ha olvasás...

Mit csináljak, ha olvasás közben nagyon könnyen elszaladnak a gondolataim úgy, hogy észre se veszem, és ezért sokszor oldalakat kell újraolvasnom?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja már ez megy. A könyv nem unalmas, kifejezetten érdekel, a megfogalmazás gördülékeny. Most éppen egy YA fantasyt olvasok, de mást is szoktam, azoknál is elkalandozok.


Egyszer még figyelek, aztán elkezdek gondolkozni valamin, ami egyáltalán nem fontos, nem is nagyon érdekel, de elszaladnak a gondolataim, közben pedig csak olvasom a betűket, de nem fogom fel, miről van szó. Általában egy-két bekezdést kell újraolvasnom, de volt, hogy több, mint egy oldalt így olvastam, amikor észrevettem magam. Ilyenkor visszaugrok oda, ahol még figyeltem, és azt azt követő rész általában még csak nem is ismerős. Van, hogy néhány oldallal később visszatér ugyanaz a gondolat vagy egy másik, és kezdődik elölről.

Másnak is szokott ilyen lenne? Van valami technika, amivel erről le lehet szokni?


Előre is köszönöm a segítséget.

19/L


2018. febr. 10. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez velem is előfordul gyakran. Tarts rövid szüneteket az olvasásban, nekem az segített újra koncentrálni. És legyen teljes csend és egyedüllét. Én pl könyvtárban, ahol jövés-menés van nem tudok koncentrálni, elkalandozok, elkezdem figyelni az embereket.
2018. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túl gördülékeny. Könnyű a szöveg, nem kell arra koncentrálod, hogy megértsd, a történetbe meg szívesen beleéled magad, csak nem feltétlenül a főszereplőn keresztül. Igazából, bármennyire is furán hangzik, untakozol olvasás közben.

Vagy tarts szüneteket, ahogy az első mondta, vagy keress egy nehezebb szövegezésű könyvet, hogy ott is előjön-e ugyanez. Esetleg tűzz ki mérföldköveket, pl. még két oldal, a következő bekezdés vége, ilyenek. Addig olvasd végig, utána szünet.

2018. febr. 11. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam ilyenkor segít, ha hangosan artikuláltan olvasok, esetleg még bele is színészkedek és pl párbeszédben mindenkit megszemélyesítek...
2018. febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!