Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit olvassak Lovecraft-tól?

Mit olvassak Lovecraft-tól?

Figyelt kérdés

Amiket eddig olvastam: Cthulhu hívása, Az őrület hegyei, A megnevezhetetlen, A Necronomicon története, Az ásatás, Dagon, Juan Romero átalakulása, Süketnéma és vak.


Ezek közül a Cthulhu hívása, Az őrület hegyei és a Dagon nagyon tetszettek. Leginkább a Nagy Öregek és Vének érdekelnek. Melyek azok a művek, amelyekben nagyrészt róluk van szó?



2018. febr. 14. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen az Árnyék Innsmouth fölött jutt eszembe, de ebben nem szerepelnek közvetlenül a Nagy Öregek és Vének, de az egyikükhöz szorosan kapcsolódik a történet.
2018. febr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csillaggal jelölve a legjobbak


Charles Dexter Ward esete*

Rémület Dunwichban*

Szín az űrből*

Álmok a boszorkánytanyán*

Suttogás a sötétben

Árnyék Innsmouth felett*

A dolog a küszöbön*

Árnyék az időn túlról

A sötétség lakója

A kutya

Az ünnep


Aztán pár nem mítosz sztori, de kiválóak:

Herbert West az újjáélesztő*

Patkányok a falban


Esetleg az álomvilág történetekkel is megpróbálkozhatsz, mivel sok mítosz-elem van bennük, bár én nem annyira szeretem őket:

Az ezüstkulcs

Az ezüstkulcs kapuin át

Zarándokút Kadathba

2018. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A Szukits kiadónál megjelent egy 3 kötetes Lovecraft összes művei. Én azt vettem meg, és elolvastam mind. Nekem az egyik kedvencem az Eryx falai.
2018. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!