Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen gondolkodós, logikai...

Milyen gondolkodós, logikai könyvet ajánlnátok?

Figyelt kérdés

Bármilyen könyv, ami olyan fejtörőkkel lát el és olyan gondolkodásra késztet, mint mondjuk egy hasonló PC játék (pl. portal, limbo, stb.). Elsősorban talán regényekre gondoltam, amiben olyan cselekmények vannak, ami kicsit nagyobb odafigyelésre vagy gondolkodásra sarkall. (akár krimi is, ami tényleg ilyen, h nem egyértelmű minden a műben, hanem gondolkodni kell.) De ha valami feladatkönyvet ismertek, amiben logikai feladatok vannak, az is megfelel. (de nem matekra gondoltam).

Vagy bármi egyéb, ami logikai, gondolkodós feladatokat tud nyújtani.



2018. febr. 15. 16:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ilyesmit keresel, de a leírásod alapján ezek jutottak eszembe ( - a PC játékokat nem ismerem):

Stan Smith: Ötperces krimik

Jim Sukach: Ötperces krimik 4.

(Gondolom van 2. és 3. része is, de azokat nem olvastam - a könyvek nem függnek össze, inkább csak egy sorozatba sorolhatók)

Tim Dedopulos: Nyomozás a fotelből

illetve kissé iskolásabb, de szerintem szintén jó:

Róka Sándor: Logi-sztorik


Ezek mind rövid krimi-történetecskék, aminek a végén ötletelhetsz, ki, hogyan, miért követte el a bűntényt.

A Logi-sztorikban nem csak bűntények vannak, hanem békésebb történetű logikai fejtörők is.

2018. febr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!