Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ha Wingardium...

Szerintetek ha Wingardium Leviosa-val lebegtetnek valami folyadékot akkor az gömbalakba rendeződik-e?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert ugye a súlyalanság állapotában a folyadékok gömb illetve csepp formát vesz fel.

2018. febr. 19. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sanszos. De erről ha jól emlékszem Rowling nem írt. Én még másik alternatívaként azt tudnám elképzelni, hogy egy sugárban a pálca irányába mozdul, ha érted mire gondolok.
2018. febr. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én abban sem vagyok biztos, hogy konkrétan folyadékot ezzel a lebegtető bűbájjal fel lehet emelni. Mert egy köcsögben lévő teát, vagy egy pohár vizet lehet lebegtetni, de nem konkrétan a benne lévő folyadékot lebegettjük, hanem azt a tárgyat, ami tárolja a folyadékot. Nem tudom, hogy egy tárolóban lévő folyadékot konkrétan önmagában lehetne-e lebegtetni.


De ha lehetne, akkor én is valószínűnek tartanám azt, hogy gömb formát vesz fel a folyadék, mint a filmben Dumbledor és Voldemort párbajánál, amikor Dumbledor az Aqua Eructo bűbájt használata, akkor is gömb alakot vett fel (vagy inkább ő formálta azzá). Másik alternatíva, hogy a tároló eszköz alakját (ahogy a folyadék is nyugszik) olyan alakban marad. Szóval egy hasábpohárban hasáb formájú lenne a kiemelt folyadék, egy henger alakú pohárban, pedig henger.

2018. febr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!