Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok pár jó könyvet...

Tudnátok pár jó könyvet mondani amit érdemes kiolvasni? Többi lent

Figyelt kérdés

Legjobban valami szuperhős könyvre gondoltam , mint például amit ma vettem egy elég régi darab Batman a denevérember . De ezen kívül még talán ami felkelti az érdeklődésemet hallottak alapján a Stephen King könyvek . Úgy olvastam elég jó kis horror könyveket adott ki szóval talán még ez , és emelett 1-2 Sherlock Holmes féle könyv ami a nyomozásról szól , kideríteni ki a tettes stb . Mint pl ami most kijött film Gyilkosság az Orient expresszen valami ilyesmi csak konyvben . Megköszönném ha irnàtok pár személyes véleményt arról , hogy melyik könyvet nem éri meg véleményetek szerint olvasni , nektek melyik jött be stb.

Előre is köszi !


2018. febr. 26. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ken Follet: Katedralis.

Vamos Miklos: Apak konyve.

Egyikben sem fogsz csalodni.

2018. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez lehet erősen életkor-függő is, arról meg semmit nem közöltél, sem arról, hogy általában hogyan állsz a világirodalommal.
2018. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmik érdekelnek, akkor Agatha Christie-t javaslom, ő írta a krimit, amiből a film készült. A legismertebb műve talán a Tíz kicsi néger. A Sherlock Holmes-sztorikat Sir Arthur Conan Doyle írta, és nagyon ajánlom Edgar Allan Poe-t, pl. A Morgue utcai kettős gyilkosság címűt, de minden műve remek, van gyűjteményes kiadás is. Stephen Kingtől a Ragyogás a klasszikus.

Szuperhősös könyveket nem olvasok, az egyik kedvenc könyvem, amit szerintem te is élvezettel olvashatsz, a Mester és Margarita Bulgakovtól.

2018. febr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jó olvasni, hogy más is szeret olvasni :)

Imádom a könyveket! A lapok zaját hajtogatás közben, az illatukat... Rengeteget elolvastam, és ezeket ajánlom:


Arhur Golden: Egy gésa emlékiratai - a könyv bravúrosan bevezet egy számunkra idegen, letűnt korba. Engem lefoglalt és alig tudtam letenni.


Agatha Christie összes könyvét ajánlom. Főleg az Öt kismalac, a Nyílt kártyákkal.


Stephen King: Halálsoron - az egyetlen könyv, amit 2x olvastam el és nem is tudom, hogy hányszor kellett megszakítanom az olvasást, mert nem láttam a betűket a könnyeimtől. Rettenetesen megható, klasszikus. Egy jó ideig biztos, hogy nem veszem a kezembe.


Stephen King: Dolores Caiborne - az író nagyon tud játszani az ember érzéseivel. Néha az amúgy nem elfogadott dolgokat is jóra tudja fordítani, vagy a jókat rosszra. Felkavaró.


Truman Capote: Hidegvérrel - arról, hogy hogyan végeznek ki egy egész családott, és hogy hogyan büntetik meg az elkövetőket. Megtörtént eset alapján. Erős, felkavaró, de nem fogod tudni letenni.


Paulo Coelho: Tizenegy perc, Az alkimista - Könnyebb olvasmányok meglepő végkifejtettel.


Stendal: Vörös és fekete - a 19. századi Franciaországban játszódik. Főszereplője egy parasztfiú, aki mindent megtesz azért, hogy az életben előrébb lépjen. Talán még túl sokat is...


és még:

Bulgakov: Mester és Margarita

Lőrincz L. László vagy Leslie L. Lawrence könyvei,

Rejtő Jenő könyvei,

Bulgakov: Mester és Margarita

2018. febr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha szuperhősöst szeretnél akkor én George R. R. Martin Wild Cards sorozatot akánlom, az első kötete a Fekete lapok.
2018. febr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Jókai könyvek televannak szuperhősökkel. Bármelyik, tényleg.
2018. márc. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!