Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Terveztem, hogy írok egy kis...

Terveztem, hogy írok egy kis könyvet. Így magamnak, aztán gondoltam, hogy kikérem mások véleményét, hogy milyen is. Szerintetek min kéne még finomítani? Jöhet hideg-meleg! (Részlet)

Figyelt kérdés

1.

Szeptember 1. Újra. Megint egy kínszenvedés minden diáknak, hogy iskolába mennek. Nem is tudom, hogy mi a legrosszabb. Az, hogy vége a nyárnak, vagy az, hogy vége a nyárnak. Hm, nehéz döntés.


A sulihoz érve jött egy üzenetem, Lara írt.

Azt írja, hogy ne menjek be még, mert beszélni szeretne velem. Vajon mit szeretne? Na nem sokára kiderül.


Itt is van a drágalátos barátosném, Lara. Meglát, és megölel. Viszonzom az ölelését.

-Na, mit szerettél volna mondani?

-Ó, el sem hiszed, hogy mi történt velem nyáron!!

-Mesélj.

Aztán elkezdte. Mondta, hogy kint volt Párizsba. Mindig szerettem volna én is kimenni oda, csak anya kint van Németországba és nekem kell tartani a frontot a házban. Megismerkedett Lara egy francia pasassal, csak úgy áradozik róla. Hát, tudom, hogy nem lesz jó vége ennek s majd törnek a szívek, de sebaj. Azért vagyok én itt.


Ahogy a suli előtt beszélgetünk felpillantok az épületre. Fehér az épület színe és rengeteg ablak van rajta. Hát ha bele gondolok abba, hogy két és fél hónapja voltam itt, szerintem az élet sokkal jobb volt akkor. Újra suli, újra szenvedés. Ez van!


Belépünk Larával az épületbe és a takarítónők és a portás fogad minket lelkesen. De jó, hogy ők tök lelkesek, mi pedig keservesen lépünk be! Talán csak ez a feladatuk!


Felmegyünk az osztályterembe és beszélgetünk a francia pasasról. Lara totál beleesett! Hát..

Aztán meghallottam a Dávid hangját..

Emlékszem, hogy nyáron tök sokat lógtunk együtt, hú, de még mennyire!

Fura lesz azok után a szemébe nézni, ami nyáron történt..

-Míra, hahó! Itt vagy még velem?- Lara zökkent ki a gondolataimból.

-Persze, csak elgondkoztam.

-Aha, s nincs köze ehhez például Dávidhoz?

-Mi? Honnan veszed?- talán beszélt nyáron vele? Vagy honnan tudhatná?

-Jaj, Míra. Attól még hogy nem voltam Magyarországon egész nyáron,még tudok mindent!-mondja ártatlan kis szemekkel.

-Lilla volt az? -kérdezem mérgesen.

-Ha elmondom mérges leszel!

-Persze, hogy mérges leszek! Mi az, hogy pletykálkodik?-meg vagyok döbbenve! A kis szemét. Hogy teheti meg ezt? Miért járt el a szája? Nem hiszem el!

-Talán ha a drága barátnőm beavatott volna, akkor nem lenne most mindez! De nem, Lillától kell megtudnom, hogy nyáron te és Dávid! Nem hittem el, de hát hogy lehettél ennyire hülye? Miért mentél bele?

-Na jó, Lara. Neked végképp nincs beleszólásod ezekbe a dolgokba!

-Dehogy nincs! Barátnők vagyunk, nem?

-De! Csak épp nem véletlenül nem mondtam el.

-De miért? Áh tudod mit? Hagyjuk is! Gyere menjünk! Lassan kezdődik az évnyitó.

Ezzel le is zártuk a témát. Hála Istennek!


2018. márc. 19. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
:(
2018. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezzel tök sokat elárultál. Tényleg megerőltetted magad! Leírtad a véleményedet!
2018. márc. 19. 21:45
 3/6 anonim válasza:
78%

#1:

"A sulihoz érve jött egy üzenetem, Lara írt.

- Szóismétlésekre figyelj.

"Meglát, és megölel. Viszonzom az ölelését. "

"A sulihoz érve jött egy üzenetem, Lara írt.

Azt írja, hogy ne menjek be még (...)"

"Emlékszem, hogy nyáron tök sokat lógtunk együtt, hú, de még mennyire!

Fura lesz azok után a szemébe nézni, ami nyáron történt.. "

"-Lilla volt az? -kérdezem mérgesen.

-Ha elmondom mérges leszel!

-Persze, hogy mérges leszek!"


#2: ha várakoztatásra inted az olvasót (hisz ekkor ő a főszereplő), akkor rakj mellé cselekményt, ne válts rögtön. Környezetleírás, mellékszereplők leírása (akik később felbukkanhatnak vagy csak az iskola felépítése - társadalmi hierarchiája) stb. Minimum egy 5-6 soros bekezdés. Lehet akár ábrándozni is.


#3: PárizsbaN. NémetországbaN.

"Mondta, hogy kint volt Párizsba." - magyartalan kicsit. Továbbá ha legjobb barátnők, akkor illene tudnia erről :)


"Hát ha bele gondolok abba, hogy két és fél hónapja voltam itt, szerintem az élet sokkal jobb volt akkor. " - magyartalan. Mi volt jobb? A tanítás? A nyári idő? Talán esni készül?

"Belépünk Larával az épületbe és a takarítónők és a portás fogad minket lelkesen." - nem kell az első "és", a következő mondattal meg szóismétlés megint.

"Talán csak ez a feladatuk! " - hogy lelkesek legyenek? Ajánlom az egyetemre is ezt a csapatot ilyen esetben. Unalmas látni a "dögölj meg" tekintetüket.

Név előtt nincs névelő. Nem A Dávidot, hanem simán Dávidot.


#4: Nem szükséges minden cselekvést leírni. Pl felmentek az osztályterembe, tök szuper, de ezt le lehet írni úgy is, hogy "A padomban ülve hirtelen megüti fülemet Dávid mély baritonja".


#5: párbeszédeknél figyelj oda, hogy ne csak a nyers szöveg jelenjen meg. Legyenek gondolataik, gesztusaik (idegesen igazgatta a haját stb.), környezetük.


+1: egy vitát így lezárni? Komolyan? Ó, semmi gond, hogy a lelkembe tapostál, te lelketlen perszóna, vissza a csillámpónikhoz!


Összegzés: nem olyan rossz, mint amennyire kritizáltam. Pár helyen kimaradt néhány írásjel, de alapvetően jól írsz. Ami tényleg égetően hiányzik, az a környezet, gondolatok, leírások. Az olvasó általad ismeri meg a világot, te teremted meg számára.

2018. márc. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Nagyon sokat segítettél. Kijavítom a hibákat, újra tervezem. Igazad is van! Sok a hiba és az olvasók sem nagyon értenék a történetet. Mégegyszer köszönöm!:)
2018. márc. 19. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez csak egy vázlat, ugye?!

Már az előttem válaszolók is mondták, sok a szóismétlés. Meg a helyesírásra is figyelj.

Emellett, a téma elég közhelyes, ahhoz, hogy egy 13 évnél idősebb személy elolvassa ezt a történetet, vagy nagyon jól kell fogalmaznod, vaaaagy... vagy kevésbé közhelyes dolgokról írni!

Ugyanakkor, minden könyvben vannak közhelyek, szóval a nyers stílusért bocsi...

2018. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmi gond, bár szerintem a helyesírásommal nincs semmi gond. Persze, ez csak egy kis vázlat volt, gondoltam, hogy bemásolom ide s mindenki írja le az őszinte véleményét róla.
2018. márc. 20. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!