Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mennyire tartjátok erikátla...

Ti mennyire tartjátok erikátlannak, hogyha valaki néha letölt pár könyvet e-bookként? Mellette elég sokat költök papír alapú könyvekre is, de nem mindig futja rájuk.

Figyelt kérdés
2018. márc. 21. 10:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ohh szóval nem csak olvasni akarsz, a legújabb könyveket akarod olvasni és azt hiszed, hogy a létezésed megindokolja, hogy ingyen kapd meg őket.


Folyamatosan azzal érvelsz, hogy szegény vagy és neked ez alanyi jogon jár, de persze lusta vagy a pénztárcádhoz mérten legálisan megoldani a dolgot, mert akkor egy extra órát rá kéne szánnod és 1,5kgot cipelned.


Persze olyan sok elfogaltságod van, hogy ezt nem tudnád megoldani, de valami csoda folytán van elég időd, hogy havi 2-3 darab több száz oldalas könyven átfuss :)


Nem fogod csődbe vinni a könyvipart. Rossz a mentalításod ha nagy esélyel semmilyen remifikációt nem von maga után és mások is csinálják, akkor teljesen normálisnak tartod a lopást és még meg is véded.


Ha ennyit dolgozol és egy 999Ftos ebookot nem tudsz megvenni vagy éppen magasabb elvárásaid vannak és a 2 hónapja kiadott 5 ezer forintosat akarod megvenni, akkor valamit írtózatosan rosszul csinálsz. Azon változtass, ne lopj...

2018. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
23%

Jézsuom :D A létezésem megindokolja? Tán a tiéd igen, hogy bárkit kiokíts? Mitől lennél te több, hogy a létezésed ( ezen percek óta röhögök) ezt indokolja. Ja rájöttem, ez egy becsületbeli ügy :D Ez feldobta a napom :D


Kicsit más világban élünk szerintem :D Szeretném eldönteni mivel táplálom a szellemem, ahogy gondolom te is, mint bárki más ;)


Csak azt nem értem..., hogy miért baj az, ha jó könyveket akarok olvasni. Á ééértem az írók, akik jobbak (számomra), nem nekem írnak, mert nem vagyok gazdag. Ma is tanultam valami újat. Imádom, hogy jöttél és beavattál :D

Meddő beszélgetés. Te bölcs maradsz, én meg lopni fogok. Köszi a beszélgetést.

2018. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
76%

Igen, a létezésed inkodolja legalább is ezt állítód :) A légzéshez és az evéshez hasonlítottad az olyan könyvek olvasását, amiket nem tudsz megengedni magadnak.


Szóval én sem tudom meg engedni magamnak a 2018as Ford Mustangot, de szeretem jó autókat vezetni. Akkor én ellophatom? :)


Kívánom, hogy ezzel a gondolkodásra sokra vidd.

2018. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Kedves Programozó,


Örülök, hogy ennyire tetőtől talpig becsületes vagy és soha nem használtál semmilyen kalózmódszer, könyv, zene, film, játék vagy bármilyen számítógépes program eléréséhez. Talán sajnos egyike vagy egy erősen kihalófélben lévő fajnak.


DE! A könyvtár nem ingyenes, Pesten a Szabó Ervinbe 6400-ért iratkozhatsz be, ami nyilván egy évre tervezve eloszlik, kvázi aprópénzért jutsz hozzá válogatott irodalmakhoz, de egyszerre egy minimálbérért dolgozót könnyen lehet, hogy földhöz csap.


Másrészt, az olvasást és egyáltalán minden művészeti ágat nem hiszem, hogy egy lapon lehetne emlegetni egy Ferrarival. Ugyanis az autó bizonyos kategórián túl csupán státuszszimbólum, ellenben nem hinném, hogy a könyveknek ezt a szerepet kellene betöltenie. Ha csóró vagy, a 17 éves Suzuki is elvisz ugyanoda, ahová a Bugatti vagy BMW tenné.


Beszélgethetnénk arról is, hogy a kultúrát miképp sajátította ki a gazdag elit. Ha el akarsz menni színházba, mennyire kell súlyos ezreket kicsengetned a kasszánál. Ez sajnos a könyvpiacon sincs túlzottan másképp.


Még egy gondolat a végére. Szívesen elküldöm neked a legfrissebb statisztikát, hogy Magyarországon ki számít olvasott embernek. Annak adhatjuk ma már ezt a titulust, aki a évente, hangsúlyozom, évente 1-2 könyvet elolvas, önszorgalomból, a maga szórakoztatására. Elég szomorú, nem?

Nyilván nem a legetikusabb módszer letölteni egy szellemi terméket sem, de egy átlagosan magasabb életszínvonal mellet nem hinném, hogy ez a probléma egyáltalán létezne. És nem, nem arról van szó, hogy ha szegény vagy, akkor haladj a közértbe és lopj magadnak két kiflit, mert jogod van hozzá. Nincs.

De az olvasásnak nem szabadna csak a felső tízezer úri huncutságává válnia. Elvégre egy olvasott társadalom közel sem lenne annyira birka, mint jelenleg miénk.

Ha ehhez az kell, hogy néha letöltsenek 1-2 könyvet, akkor nem találom főben járó véteknek.

2018. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyen vita alakult ki emiatt. Szerintem ez is fontos, hogy megismerjük mások véleményét.

Igazából elsősorban azokra a könyvekre céloztam, amiket nem lehet normálisan beszerezni nyomtatottan, csak az eredeti ár hatszorosáért. Főként igyekszem a már felsorolt oldalakról válogatni. Ez esetben úgy érzem, nem fogalmaztam teljesen tisztán. Frissebb könyveknél pedig arra céloztam, amikor minimális, 2-500 forintért töltöm le mondjuk a Play áruházból. Tehát a töredékéért annak, amiért kiadták.

Egyébként alapból veszek 3-4 könyvet havonta, az egyetemhez félévente több, mint 12 ezer csak a könyvtárak, bár onnan néha olvasok nem csak szakmai dolgokat.

Rengeteget vásárolok antikváriumban is. Ott is vannak esetenként, nem rég kiadott könyvek az eredeti ár 1/2, 2/3-ért, meg persze ott vannak az egyéb forrásból, használtan vett könyvek. Ezek esetében nem hiszem, hogy etikátlanul járnánk mondjuk el, hiszen azért már fizetett valaki és a gyakorlatban kétlem, hogy jobb lenne, hogyha az ő polcán ülne, mintha tovább adná nekem.

2018. márc. 31. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!