Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mikor adják ki újra Steve...

Mikor adják ki újra Steve Perry A Birodalom árnyai című könyvét magyar nyelven?

Figyelt kérdés
Utoljára 17 éve adták ki magyar nyelven. A magyar nyelvű kiadáshoz már sehol sem lehet hozzájutni.

2018. ápr. 18. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg soha, szerintem már csak kánon könyveket fognak kiadni.
2018. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy most már szinte csak Kánon regényeket adnak ki, Legendákból csak a nagyon fontosakat. (És ugyan az említett fontos kultúrtörténeti emlék, de egyébként nem egy nagy szám.)
2018. ápr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Öhm, eddig azt gondoltam a Disney profithajhász szervezet. Ezek szerint tévedtem volna? A Disneyt nem érdekli a minél magasabb profit? :-O


Ha magyar nyelven újra kiadja az egyik könyvkiadó Steve Perry A Birodalom árnyai című könyvét, akkor magasabb bevételt termelhet a Disney. Ha nem adja ki senki sem Steve Perry A Birodalom árnyai című könyvét, akkor 0 USD-vel növekszik a profitjuk. Az meg, hogy más, kánonos regényt adnak ki helyette az nem lehetséges. Így is bűn kevés kánon regény kerül kiadatásra az Amerikai Egyesült Államokban, amit le lehetne fordíttatni.


Megnéztem a Wookieepedián, hogy tavaly 20 darab kánon könyvet adtak ki az Amerikai Egyesült Államokban. Ebből volt vagy 5 darab, ami fiatal felnőtt vagy felnőtt közönségnek szántak. A maradék 15 darab könyv képeskönyv vagy 18 év alatti fiataloknak szánt gyerekkönyv, amiknek minimális az információ- és élménytartalmuk. Egy átlag ember körülbelül 1 hónap alatt napi körülbelül 1 óra olvasással könyökből ki tudná ezeket olvasni.


Na, ebből a szempontból csodálom, hogy a legendák könyvek kiadatását és lefordítását sutba akarják dobni. Elgurult volna ezeknek a gyógyszerük vagy mi a szösz? :-/ Tisztára mintha Adolf Hitler könyvégetős vonalát akarnák bevett gyakorlattá tenni.

2018. ápr. 23. 09:43
 4/7 anonim ***** válasza:

És honnan veszed, hogy itthon olyan nagy érdeklődés lenne erre a könyvre, hogy megérje újra kiadni?


Én egyébként nem bánnám, ha nem adnának már ki legenda könyveket, így is nem kis káosz van egyes emberkék fejében, hogy mi is része hivatalosan az univerzumnak. Itt gyakorin is naponta olvasni, hogy Darth Bane meg Darth Plagueis ezt meg azt csinálta, holott ezeknek a személyeknek a nevükön kívül semmi sem kánon. Ha most elkezdenék kiadni ezeket a könyveket csak még jobban összezavarnák az embereket, azt hinnék, hogy ezek is a kánon részei, hiába lenne nagybetűkkel odaírva, hogy LEGENDA. Egy új korszak köszöntött be a SW könyvek világában, teljesen érthető, hogy csak ezek adják ki.


A régi legenda könyveket meg 30 éven keresztül ontották, azért van annyi belőlük, további 30 év múlva kánon könyvekkel is tele lesz a padlás. Ne hogy már évi 20(oké, csak 5 felnőtteknek) könyv kevésnek számítson már. Nekem bőven elég. Ha neked nem, hát sajnálom, maximum annyit tudok javasolni, hogy néha mást is olvas, ne csak Csillagok háborúját.

2018. ápr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Onnan veszem, hogy ennek a könyvnek az újra kiadását hiányolták legjobban azon a fórumon, amit anno olvastam. Meg ha annyira semmi kis érdektelen könyv lenne Steve Perry A Birodalom árnyai című könyve, akkor nem adnának ki érte 20 ezer forintot egyesek.


Néhány funkcionális analfabéta miatt ne adjanak ki Legendák könyveket? Ez nonszensz. Meg, ha egyesek ennyire izék, akkor úgy kell nekik.


Azt az 5 könyvet 5 hét alatt könyökből el lehet olvasni. És egy része olyasmiről szól, ami különösebben nem is érdekel. Ha kiadnának körülbelül 10 komolyabb Csillagok háborúja kánon regényt, 2-3 eltérő témában, akkor nem panaszkodnának az olvasók. Eléggé gáz, hogy jóformán szinte mindent a filmek köré építenek.


Öhm, honnan veszed, hogy csak Csillagok háborúját olvasok? :-O Ne írj már hülyeségeket, kérlek, ha nem tudsz rólam semmit, oké? Nem csak Csillagok háborúját olvasok, ha nem tudnád. Például az imént álltam neki Frank Herbert A Dűne című regényének, majd ezt követően nekiállok a többi Dűne könyvnek is. Eztán Isaac Asimov teljes életművének is neki akarok állni, ha nem tudnád. Időközben H. P. Lovecraftnak is bele-bele olvasok.

2018. ápr. 23. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy megfogsz sértődni, pedig nem piszkálódásból írtam. Nem tudtam, hogy ennyit olvasol/tervezel olvasni. Szóval akkor gond egy szál sem, nem lesz olyan, hogy épp nincs mit olvasnod, mert a lusta Disney bértollnokok lassan írják a SW könyveket. Nekem más könyvek mellett, az az évi 5 SW könyv elégnek bizonyul, ezidáig még nem hallottam senkit rajtad kívül, hogy kevesellné.

Meg most ugye a filmek miatt eléggé szabályozva vannak ezek a könyvek, nem írhatnak csak úgy akármiről, majd valamikor évek múlva, ha újból lecseng a SW filmeknek, akkor biztos még jobban beindul a könyvek termelése.


Nos lehet, hogy egy fórumon érdekelne pár embert, de szerintem a régi nagy fanok már anno úgy is beszerezték/olvasták ezt a könyvet, az újdonsült rajongók meg gondolom szívesebben olvassák a kánont. Meg azt sem hiszem el, hogy végső esetben nem lehet letölteni ebookban.

2018. ápr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

ápr. 23. 17:09


"Nos lehet, hogy egy fórumon érdekelne pár embert, de szerintem a régi nagy fanok már anno úgy is beszerezték/olvasták ezt a könyvet, az újdonsült rajongók meg gondolom szívesebben olvassák a kánont. Meg azt sem hiszem el, hogy végső esetben nem lehet letölteni ebookban."


Csupán 7 (!) éves voltam, amikor magyar nyelven kiadták A Birodalom árnyait. A korom végett + amiatt, hogy csak 1,5 éve kezdtem el Csillagok háborújával "komolyabban" foglalkozni (értsd: könyvek+képregények+esetenként videójátékok) én sem tudtam A Birodalom árnyaihoz hozzájutni. Az antikváriumokban nehéz hozzájutni A Birodalom árnyainak. Az ebook egyeseknek nem alternatíva. Ha számítógépen állnék neki hosszabb olvasmányt olvasni, akkor kifolyna a szemem. Nekem például nincs ebook readerem, mert nem éri meg megvásárolni, mivel amik érdekelnének könyvek azok olyan szinten nincsenek digitalizálva, még illegálisan sem (!), hogy nem érné meg kiadni rá a pénzt. Például a legutóbb tűvé tettem az egész fehér és szürke internetet Schneider Miklós Fejérmegyei boszorkányperek műve után, ennek ellenére sehol sem találtam, holott legálisan fel lehetne tölteni akárhová, mert már közkincs a műve, mivel 1945-ben hunyt el.

2018. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!