Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki hogyan értette meg az...

Ki hogyan értette meg az Üvöltő szelek című könyvet?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mi tetszett benne, hogyan jött a könyv hangulata, egyáltalán mi fogott meg benne?

Ma fejeztem be a könyvet, és vegyes érzéseim vannak iránta...

Szeretném megtudni mások véleményét, hátha úgy könnyeben felfedezem benne magam.. (:

Előre is köszönöm!


2010. jún. 14. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Az eleje és a vége. Ennyi tetszett benne, nekem:p

Az összes többi résznél az volt az érzésem mintha egy mexikói filmsorozat forgatókönyvét olvasnám; annyi sírás, veszekedés meg miegymás volt benne:))

2010. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Imádom azt a könyvet..horrorisztikus a hangulata maga sztori rohadt jó:Dmindenkinek ajánlani tudom.A filmet is
2010. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A napokban olvastam el én is - immáron másodszor. :-) Imádom Emily Brontet, sztem a Bronte-nővérek közül ő a legtehetségesebb. (A többiektől is olvastam ezt-azt: Az angoltanár; Wildfeldhall bérlője - ezt nem 100%, hogy így kell leírni; Agnes Grey), de az Üvölző szelek viszi a pálmát. :-)(Persze a többi is jó volt.)

Elmondom vázlatpontokba szedve, nekem mi tetszett benne:

- az erőteljes jellemábrázolás

- egyedi, életszerű karakterek, kivételesen finoman bemutatott emberi érzésekkel és problémákkal

- olyan új, Emily Bronte korát meghaladó, eredeti gondolatok, amelyek döbbenetes éleslátásról tesznek tanúbizonyságot - főképp annak ismeretében, hogy Emily a nővéreivel viszonylagos elzártságban nevelkedett egy Isten háta mögötti faluban, és a mai értelemben vett "életet", vmint az emberi kapcsolatoknak ilyen mélységét és változatait (elvileg) nem ismerhette

- "új" gondolat: önmagunk felismerése másban, egy tőlünk teljesen különálló lényben - Catherine azt mondja: "Heathcliff én vagyok."

- azt, ahogyan a szálak "összefutnak": nincs felesleges vagy kidolgozatlan karakter, mindenkinek pontosan meghatározott szerepe van a regényben, és érződik egyfajta sorsszerűség az egyes szereplők életében: tetteiknek következményei vannak, rosszindulatú cselekedeteik - ha csak évekkel később is, de - megbosszulják önmagukat

Dióhéjben hirtelenjében ennyi jutott eszembe. :-)

2010. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Tetszett,de a vége..hip hop Heathcliff halott..
2010. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!