Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Horror könyvek mitől ijesztőek?

Horror könyvek mitől ijesztőek?

Figyelt kérdés
Hisz nincs benne jumpscare, mint a filmben...

2018. máj. 30. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem is úgy ijesztőek, mint egy film.

Ha megfelelő hangulatot tud teremteni a regény, akkor előfordul, hogy végigfut a hideg a hátadon, de természetesen nem fogsz a könyvtől sikongatva szemet eltakarni.

Egyébként meg akinek a jumpscare a lényeg, annak gondolom az is horror, ha valaki egy sarok mögül kiugorva megijeszti.

2018. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Illetve lehet egy horror regény nyomasztó, sivár hangulatú, vagy például leírhatja részletesen ahogy egy szem sarkába beszúrnak egy hosszú árral, hogy lobotómiát végezzenek.

Szóval nem minden horror regény ugyanúgy próbál hatni.

Vagy van, amit kéjes élvezettel olvas az ember, amikor szexi csajok menekülnek, kerülnek bajba.

2018. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a horror, amiben jumpscare-t használnak, hogy féljünk, filmben sem ijesztő.
2018. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De végsősoron két dolog kell:


-megfelelő könyv

-képzelőerő, hogy elő tudd magadban hívni, ami történik

2018. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy szo: fantazia. Minden filmet odaver.
2018. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A jump-scare a gagyi (főként ameriaki) pop-horror módszere. A valódi, minőségi horroré az hangulat, az atmoszféra.
2018. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első könyvem, amin majdnem összesz.rtam magam "Stephen King: Rémkoppantók" volt. Előtte én sem hittem, hogy lehet egy könyv ijesztő
2018. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A jumpscare ijesztő? Szerintem egy olcsó húzás, amivel a rossz színészi játékot és rendezést lehet legalább eladhatóvá tenni annak, akinek nem a bizsergető borzongásra, hanem a "jajb..dmeg" érzésre van szüksége.

A hangulat, az atmoszféra az, ami ijesztővé tesz egy művet (akár könyvről, akár filmről van szó). Én olvastam már torkomban dobogó szívvel könyvet, és bizony nem hiányoltam, hogy felugorjon egy rusnya dög, hogy megrémüljek. Nekem Lovecraft volt az, aki elő tudta hozni belőlem az elemi rettegést.

2018. jún. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!