Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mikor kerül magyar nyelven...

Mikor kerül magyar nyelven kiadatásra Stephen King Rage című könyve?

Figyelt kérdés
Angolul (és más idegen nyelveken) nem annyira élvezetes olvasni, mint magyarul. Mellesleg valamiért rettenet drága mindenhol az angol nyelvű könyv; más nyelveket – amelyeken mérsékeltebb áron beszerezhető – pedig nem akarok megtanulni egyetlen csak egy könyv miatt. Letölteni valahonnan meg nem fogom, mert még nincs e-könyv olvasóm (egyenlőre nem éri meg vennem e-könyv olvasót, rettenetesen kevés könyv van digitalizálva, ami érdekelne), ha pedig számítógépen olvasok hosszabb olvasmányokat, akkor "kifolyik a szemem".

2018. jún. 3. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Max. akkor, ha már közkincs lesz, King maga tiltotta le a kiadását.
2018. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Stephen King halála után 70 évvel, amikor lejárnak a szerzői jogok. Még szerintem a 2030-as évekig élni fog az öreg, elég jól bírja, úgyhogy 2100-2110 körül várhatod a fordításod, az első válaszoló ugyanis jól írta, ez egy letiltott könyv.
2018. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért tiltotta le a magyarországi megjelenést? Talán tömegek fognak Magyarországon iskolákban lövöldözni, boltokat fosztogatni vagy mi a szösz?
2018. jún. 4. 16:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden kiadást megtiltott, mivel a 90-es évek iskolai mészárlásokat elkövetőinél is volt ez a regény.
2018. jún. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

2: Majdnem, csak pontosítanék. Nem Stephen King, hanem a legutolsó jogutód halála után 70 évvel járnak le a szerzői jogok. Átrúházható bárkire a jogutódlás.

Micimackóból is emiatt tudott megjelenni egy újabb könyv, az Óz boszorkányáról is emiatt tudtak írni, meg Sherlock Holmes karakterek is (az eredeti regényes) emiatt használhatóak már fel szabadon, mert nem volt egyetlen egy jogutód sem.

2018. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Magyarországon hol voltak iskolai lövöldözések az 1990-es években, amit ez a könyv okozott? Akkor még különösebben nem éltem, szóval nem tudhatom miféle apokaliptikus hangulat lehetett az aktuális életkörülmények, politikai helyzet és egyetlen könyv miatt, ami véletlenül néhány iskolai lövöldözőnél találtak meg. Egyáltalán miért kell letiltani egy könyvet, mert néhány iskolai lövöldözőnél találtak 1-1 példányt. Nem értem! -.-

Érdekes, hogy a Koránt is lefordították magyar nyelvre, miközben sok terrorista külföldön az iszlámra hivatkozva robbant fel ezreket. Kíváncsi leszek a Korán magyarországi megjelenését mikor fogják betiltani, miközben egyetlen egy terrortámadás sem volt az elmúlt sok-sok évben Magyarországon, amit az iszlámra hivatkozva követtek el. Ha valakinél találnak egy Korán tuti már terrorista, aki százakat, ezreket akar megölni, szóval tiltsuk be azt is Magyarországon! -.-

2018. jún. 6. 08:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg nem érted, hogy minden nyelvű megjelenés tiltott? Ki írta, hogy Magyarországon voltak a lövöldözések?
2018. jún. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én írtam, hogy magyar nyelven mikor adják ki. Erre írtátok, hogy Stephen King letiltotta a megjelenést. Honnan tudtam volna, hogy a nemzetközileg tiltotta le, s nem csak magyarul, vazze?
2018. jún. 7. 15:49
 9/11 anonim válasza:
100%

A magyar Wikipédia Stephen King Rage című regényről szóló szócikke szerint: "a szerző 2000-ben úgy döntött, hogy nem engedélyezi a könyv amerikai utánnyomását". Vagyis ezek szerint csak az amerikai utánnyomást tiltotta le Stephen King, a magyar megjelenéssel elvileg semmi baja nem lenne. Fura, hogy még nem próbálkoztak meg a magyar kiadással a magyarországi illetőségű kiadók, mivel lenne vásárlói igény erre a könyvre.


[link]

2018. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Haver ha letiltják az író a könyvét akkor az az egész világot érinti
2021. okt. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!