Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit tegyek, ha nem szeretek...

Mit tegyek, ha nem szeretek olvasni, de megvan bennem rá az igény?

Figyelt kérdés

Nem a regényekre vagy ilyesmire, bár azokra is meg lenne. Inkább az ismeretterjesztő és önfejlesztő -pl hvg könyvek mindegyike is érdekel- könyvek nagyon érdekelnek. Odáig tart a lelkesedésem hogy megveszem vagy kikölcsönzöm, aztan olvasok 50-100 oldalt, és teljesen elmegy a kedvem, utána semmilyen más olvasnivalóhoz nincs hangulatom. Próbáltam hogy kevesebbet olvasok.

Pedig nagyon meglenne rá a vágyam, hogy tudjam mi van a könyvekben, hogy ismerjem a tartalmukat, úgy megyek végig a boltban, hogy bár tudnám mi van ebben meg abban, stb. de a végigolvasásig nem, vagy csak nehezen és felszínesen jutok el.


2018. jún. 10. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Ha 50-100 oldal után elmegy a kedved, akkor nem érdekel téged az könyv. Ha igazán érdekelne akkor "beszippantana" és nem tudnád lerakni.

Szemèly szerint simán elolvasok 500 oldalt is egy nap, ha érdekel a könyv, észre sem veszem, hogy eltelik az idő. Ha agyoncsapnának se tudnék elolvasni egy önismereti könyvet mert számomra nagyon demagóg, és 10 mondaton keresztül ugyanazt írják le más szavakkal, fogalmazással. Ha téged viszont érdekelnek az ilyen dolgok, akkor nagyon sok online előadás/ hanganyag elérhető a témában, hátha úgy emészthetőbb az anyag számodra.

2018. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Allokálj neki időt. Azaz legyen egy idő sáv, amikor csak az olvasással foglalkozol és minden mást kizársz. Ez segít.
2018. jún. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvass e-book olvasón, telefonon vagy számítógépen. Sokkal gyorsabban elolvasod :)
2018. jún. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ennyit olvastam régen valahogy nekem is elment a kedvem annyi után. Nekem pl. 15-16 éves koromra jött meg a kedvem akkor volt olyan hogy 200 oldalt olvastam egy nap és nem azért mert nem eset jól több hanem mert már késő volt. Az ismeretterjesztő könyvekhez meg amúgy senkinek nincs kedve hogy olvassa ha magának azt is mondja hogy érdekli attól még nagyon unalmasak. Ha olvasni akarsz inkább regényrket olvas Pl.

Naomi Novik: Rengeteg

W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete

W. Bruce Cameron: Egy kutya négy útja

J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura

J. R. R. Tolkien: A hobbit

2018. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!