Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Anne Frank, naplójáról mi a...

Anne Frank, naplójáról mi a véleményetek? Hogyan élhette, meg szerintetek azokat a napokat amikor már elvitték őket?

Figyelt kérdés
Számomra élmény volt olvasni. Ez a kislány aki 14 évesen rákényszerült, hogy felnőttként álljon az élethez, ez a kislány aki félelemben élt, lelki és testi megpróbáltatások közt erős maradt, mit se tehetett róla, hogy ő zsidónak született. Erősen nyúlt Péterhez, ahhoz fajta szerelemért- ami vigasztalta őt. A legszebb az volt, hogy ő elfogadta ezt ami körülötte történik és erős maradt, és játékos.
2018. jún. 13. 13:53
 1/3 anonim válasza:
51%
Állítólag Anne Frank naplóját mikor grafológus vizsgálta meg, azt mondta hogy a kézírás valószínűleg egy 50-es férfitől származik... Ráadásul golyóstollal írták, amit '45-ben még nem is találtak fel...
2018. jún. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

A hamisítvány kérdésére:


A kurucinfo és társai nem igazán hiteles hírforrás. :(


Az ELTE-n készített tanulmányban írják (én is a neten találtam) hogy 3 verziója létezik a naplónak: a, b, és c.


Az a, verzió az első változat, amit először írt Anna Frank. A b, verzió annak regényesítettebb változata, mert Anna úgy tervezte, hogy a háború után megpróbálja kiadatni. És van a c, változat, amit már az édesapja rendezett össze és egészített ki.


"Az újraírt Napló szövege egyébként stilisztikailag is letisztultabb, a feleslegesnek ítélt részletek kikerültek belőle, viszont filozófiai eszmefuttatásokkal gazdagodott, egy sokkal érettebb, elmélyültebb szerző

műve. Olyan témaköröket érint, mint az anya-lány kapcsolat, a gyereknevelés kérdései, a feminizmus, a történelem, az irodalom és a politika, önmaga fejlődésének pszichológiai elemzése vagy a szabadság

kérdése. Az a verzió némely szexualitásra utaló passzusait Anne maga húzta ki a b verzióból, nem pedig édesapja, Otto Frank a maga c verziójából, ahogy ez a köztudatban tévesen elterjedt."


És így tovább, és így tovább.


A tanulmány, amit találtam Gera Judit munkája és "Az Anne Frank projekt" névre hallgat, amire ha Google-ben rákerestek az első helyen dobja ki.

2018. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

érdekes.. nem hiszem,hogy golyóstollal írta. Töltőtollal írta Annae. Naplójában írt róla,hogy elveszett neki az a töltőtolla. Szerintem nem férfi írhatta, mert teljesen női gondolatokat írt benne.


Igen ezt hallottam,hogy máshogy adták ki. Vannak részek amiket nem írtak bele, és apukája adta ki neki és ő állítólag úgy adta ki, hogy a szexuális részeket kihagyta. Apja halála után viszont most 2018ban akarják kiadni újból a kimaradt részeket is beleírják. Mert mikor apukája élt ezt tiltotta,hogy bele írják,most viszont megteszik..


Mondanám,hogy valaki linkelje át a leges leg eredetit, de lehet hogy pont azt olvastam el. Meg nagyon megrázott igazság szerint nagyon átéreztem, így nem szeretném még egyszer elolvasni.:)

2018. jún. 15. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!