Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha, egy izgalmas könyvet...

Ha, egy izgalmas könyvet olvastok milyen neveket szerettek benne olvasni magyar, vagy angol?

Figyelt kérdés
2018. júl. 6. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik jó lehet.

Az egyedi neveket,akár író által kitalált is jó 👍

2018. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, a fantázia név eszembe se jutott.
2018. júl. 6. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs,én szeretem az "egyedi irókat👍"

Ha nem is "fantasy" az írás,egy kis misztikum,paranormális(deja vu,megérzés,extra empatikus jellem) bármilyen könyvbe jól mutat szerintem.

De maga a karakter név már a fülszöveg/ajánlóba megfoghatja az olvasót.

Akár becenév is😉

2018. júl. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol játszódik! Ha Magyarországon és magyarok a szereplők, igen fura lenne ha angol nevük lenne! Ha angol/amerikai származásúak, jók az angol nevek, ha sci-fi a műfaj, lehetnek a nevek kitaláltak.
2018. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a név és hely is bonyolult,unokatesom magyar,szlovák felmenőkkel.1983ba hogy anyakönyvezhették Kriszton-nak?! Komoly
2018. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Második és harmadik hozzászólónak külön köszönet . Való iaz magyarországi helyszínen inkább a magyar név .

Egy kis misztikum, valóban felfelé húzza a könyv színvonalát az minden embert megérint valahol.

2018. júl. 6. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy, amíg következetes és passzol a sztori hátteréhez. Ha angol nevűek a szereplők, és mondjuk a jelenben játszódó sztoriról van szó, akkor angol vagy amerikai környezetbe legyenek téve és tudjon a szerző annyit az angol/amerikai szokásokból, hogy ne legyen hiteltelen. Pl. ne jöjjön dec. 6-án a Mikulás, ne legyen farsang februárban, ne egyenek túró rudit, ne legyen benne az adott országban nem közlekedő tömegközlekedési eszköz, ne legyenek benne az adott országban nem létező csokimárkák, ilyesmi. De ugyanígy, ha magyar nevek vannak, akkor ne ilyen amerikai luxus sulis környezetben játszódjon, ne legyen bálkirálynőválasztás meg pompomcsapat a történetben, ilyenek.
2018. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!