Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ugyanazt az embert rejti a...

Ugyanazt az embert rejti a két név?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Jókai Mór egyik művével, az Egy magyar nábobbal kapcsolatos a kérdésem.

Az egyik embert gróf Vezekérinek hívják, és az lenne a kérdés, hogy ez a név ugyanazt a személyt rejti, mint a Fennimor név?

Mert gróf Vezekérit Jókai szenzitív magyar grófnak nevezi, ugyanúgy, mint azt az embert, aki elvonult az ifjú óriások közül Debry története után.:"-Ah, minő fád mesék-sóhajtja a szenzitív szittya gróf,". Ezért gondolom, hogy ez az ember is még gróf Vezekéri, kinek távozása után Debry azt mondja, hogy a gróf azért sietett ennyire, mert tejfürdőznie kellett mennie.

Még ugyanebben a fejezetben Abellino megemlít egy Fennimor nevű férfit, akihez a szerző azt fűzi hozzá zárójelbe téve, hogy ez a tejfürdőt használó férfi keresztneve.

Eddig minden stimmelne, a fejezet után azt gondoltam, hogy a gróf neve Vezekéri Fennimor.

De a Chataquéla című fejezetben, amikor a szerző sorolja azoknak a neveit, akik nem juthattak be Chataquélához, szerepel Fennimor neve is: Comte Fennimore de l'ile de Szigetvár. Ebben a névben miért nem szerepel az, hogy Vezekéri? Akkor most Vezekéri és Fennimor ugyanaz a személy?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm.



2018. júl. 7. 16:08
 1/3 TR75 ***** válasza:
100%
A logika szerint ugyanannak az embernek a két neve.
2018. júl. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem olvastam a szóban forgó művet; de tv-ben egyszer hallottam egy oylat, hogy már előfordult könyvekben, hogy az író menet közben elfelejtkezett róla, hogy már adott karakternek adott nevet korábban a műben, és akkor ad neki egy másikat. És akkor úgy, hogy nem veszi észre két neve lesz. De amúgy én nem tom, hogyha van ilyen, akkor lehet pl egy embernek a vezeték, meg a keresztneve.
2018. júl. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*meg nemtom, lehet, hogy van egy ál- meg egy beceneve. Ahogy pl a családban szólítják, vagy a haverok, vagy máshol valamilyen érdekből máshogy mutatkozik be; vagy ő szeretné, ha úgy szólítanák, és akkor valahogy bedobja, mint egy ilyen becenevet; ilyen "Just call me Mike". pl. Vagy nemtom.
2018. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!